Децентралізація по-старокостянтинівськи: мер пригрозив селам, які створюють самостійні ОТГ, позбавити їх міських благ

Старокостянтинівський район, який за останні чотири роки не створив жодної об’єднаної територіальної громади, на кінець листопада заявив про створення 5 можливих ОТГ.

Про це зазначено у публікації “Незалежного громадського порталу” “Об’єднання у турборежимі“.

Маються на увазі, Старокостянтинівська міська ОТГ, до якої, ймовірно, примкне Григорівська сільська рада; Пашковецька ОТГ (також до неї хоче ввійти Кременчуківська сільрада Красилівського району), Староостропільська ОТГ, Миролюбненська ОТГ і Сахновецька ОТГ, перші вибори якої призначено на 22 грудня.

Провал добровільного об’єднання міський голова Старокостянтинова Микола Мельничук переклав на минуле керівництво райдержадміністрації. Мовляв, це вони завадили місту об’єднатися з селами, в яких він особисто побував.

“Нині ж виникають меркантильні інтереси в голів сільських рад, на територіях яких є землі і ферми. Вони поділили район на “вотчини”. Місто обійдеться, бо воно самодостатня і зможе вижити. Але я виходжу з державницької позиції, оскільки села продовжують вимирати. Таким чином, знову на поталу залишаємо Червону Семенівку, Залісся, Андронівку та інші, де мешкає 3-7 людей”, — зазначив міський голова.

Голова Великочернятинської сільської ради Оксана Дзюм, яка хоче ввійти до Пашковецької ОТГ, підтвердила слова Мельничука, що районне керівництво водило їх за носа у питанні об’єднання. На запитання, чому сьогодні села не хочуть об’єднатися з містом, сільський голова висловила побоювання, що влада Старокостянтинова не зможе в достатній мірі надавати послуги рівномірно всім територіям, у тому числі віддаленим населеним пунктам.

Така заява сільської голови викликала неочікувану реакцію мера Миколи Мельничука.

“З Пашковець, де має бути центр ОТГ, 37 учнів і 15 дітей ходять до шкіл і садочків Старокостянтинова. Мені їх що потім виселити з міста? Рейсовий автобус їздить до Пашківців і перевозить пільговиків. Мені що припинити перевезення, бо то інша “держава”?” — не розуміє градоначальник.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Один коментар

  1. КГБіст

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.