Стали відомі причини, які змусили суд зупинити виробництво Понінківської картонної фабрики

23 липня Волинський окружний адміністративний суд виніс рішення про зупинку виробництва ТОВ “Понінківська картонно-паперова фабрика — Україна”, пов’язаного зі скиданням зворотних вод із забруднюючими речовинами у річку Хомора.

У повному тексті рішення пояснюється, що очисні споруди фабрики не забезпечують належного рівня очистки, внаслідок чого відбувається скидання забруднюючих речовин річку. Це тягне за собою порушення дозволів на спеціальне водокористування та прав громадян на забезпечення екологічної безпеки і призводить до постійних скарг громадян щодо забруднення водного об’єкта.

Очисні споруди картонно-паперової фабрики у Понінці. Фото з ФБ Державної екологічної інспекції Поліського округу

Також суд з’ясував, що протягом 2018-2019 років позивач (Державна екологічна інспекція України у Хмельницькій області – НГП) неодноразово фіксував порушення природоохоронного законодавства в частині перевищення нормативів гранично допустимих концентрацій у річку Хомора, різних хімічних речовин, також фіксувались випадки порушень правил експлуатації очисних споруд.

Крім цього, суд не прийняв до уваги посилання фабрики на те, що при зупиненні виробництва будуть порушені інтереси жителів селища Понінка, яка користується очисними спорудами підприємства, що може призвести до екологічної катастрофи.

“За умовами договору про надання послуг від 01.01.2019, підприємство проводить прийом та очистку каналізаційних стоків селища. У цьому випадку мова йде про зупинення скидання зворотних вод у водний об`єкт, а не заборону приймання каналізаційних стоків. По-друге, відповідний водний об`єкт протікає по території декількох областей, водами якого користуються значна частина жителів цих областей. Забруднення вказаного водного об`єкту, перевищення концентрації забруднюючих речових у ньому, може призвести до  набагато більших екологічних  наслідків”, – сказано у рішенні  Волинського окружного адмінсуду.

Це рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. Наразі воно може бути оскаржено до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складання повного судового рішення.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.