“Антимонопольники” у Верховному суді доказали Хмельницькій міськраді, що “консервація” старих МАФів, обмежує конкуренцію

Верховний суд у складі колегії суддів Касаційного господарського суду задоволив касаційну скаргу Хмельницького обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України.

За інформацією прес-служби відомства, раніше відділення зобов’язало Хмельницьку міську раду припинити антиконкурентні дії щодо заборони на розміщення нових та розширення існуючих тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності, що не передбачено і не відповідає вимогам чинного законодавства та може призвести до обмеження конкуренції.

На території Хмельницького суб’єктами господарювання розміщено 337 тимчасових споруд. Встановлення повної заборони розміщення тимчасових споруд надає перевагу суб’єктам господарювання, які вже їх встановили, та створює бар’єри входження на ринок новим суб’єктам господарювання.

Скріншот з відео ТРК “Місто”

Дії Хмельницької міської ради були визнані порушенням законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді антиконкурентних дій органів місцевого самоврядування, які можуть призвести до недопущення конкуренції.

Хмельницька міська рада рішення не виконала, тому Відділення звернулось до суду з позовом про зобов`язання ради виконати рішення.

23 липня 2019 року Верховний суд задоволив касаційну скаргу відділення АМК, залишивши в силі рішення Господарського суду Хмельницької області від 20.02.2019 та скасувавши постанову Північно-західного апеляційного господарського суду від 16.05.2019.

Нагадаємо, що 12 грудня 2012 року Хмельницька міська рада винесла рішення №18 “Про затвердження комплексної схеми розміщення стаціонарних тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на території Хмельницького”.

5 березня 2014 року міська рада підримала рішення, яким вирішено внести зміни та доповнення до рішення від 12.12.2012 р., зокрема, викласти пункт у новій редакції: ” З моменту набрання чинності цим рішенням забороняється на території м. Хмельницького розміщення нових та розширення існуючих тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності”.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 5

  1. Нам потрібно більше МАФів.

  2. якщо маф має гарний вигляд не продає цигарок і пиво біля школи то чого він не може бути?

  3. А як буде далі після цього рішення ?

  4. Ура, хочу собі 5 МАФів з шаурмою на майдані. До кого звертатися?

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.