Управління транспорту та зв’язку Хмельницької міськради визначило 7 основним проблем, які впливають на пасажирські перевезення.
Про це зазначено у Програмі розвитку та вдосконалення міського пасажирського транспорту Хмельницького на
2019-2023 роки, яку мають затвердити депутати.
Серед проблем:
1. Відсутність достатньої кількості сучасних великогабаритних, зокрема низькопідлогових, транспортних засобів для задоволення потреб споживачів транспортних послуг, в т.ч. з обмеженими фізичними можливостями.
2. Нестабільні показники графікованості громадського транспорту.
3. Недосконалий механізм стовідсоткової компенсації витрат підприємств міського пасажирського транспорту на перевезення пільгових пасажирів.
4. Недосконалий розвиток вулично-дорожньої мережі, інженерно-транспортної інфраструктури, які не відповідають сучасним темпам автомобілізації міста.
5. Дефіцит пропускної спроможності основних вулично-шляхових магістралей.
6. Недостатній розвиток професійної освіти у напрямку збільшення кількості та якості підготовки спеціалістів інженерно – технологічних професій та водіїв відповідної категорії.
7. Зменшення кількості платоспроможних пасажирів.
“Якщо подібні тенденції триватимуть і надалі, реальністю стане відсутність в існуючій системі транспортної інфраструктури потенційних можливостей для забезпечення необхідної рухомості населення, мобільності трудових ресурсів, різке зниженням безпеки функціонування міського пасажирського транспорту в місті. Як наслідок, розвиватиметься практично необоротний процес заміни громадського транспорту особистими автомобілями, що призведе до загострення екологічних проблем, росту втрат від дорожньо-транспортних пригод, нестачі вулично-шляхової мережі”, – сказано у Програмі.
Довідково. У Хмельницькому для задоволення потреб в сфері пасажирських перевезень затверджена транспортна
мережа з 22 тролейбусних маршрутів та 45 автобусних маршрутів. На вказаних маршрутах транспортні засоби працюють у звичайному режимі руху.
Для обслуговування маршрутної мережі використовуються в середньому 72 одиниці електротранспорту з 96 передбачених та 278 автобусів з 350 передбачених, з них: 26 – великої місткості (передбачено – 40), 54 – середньої місткості (передбачено – 132) та 198 малої місткості (передбачено – 178).