Варіації на тему парламентських виборів у Хмельницькому: Кому – мандат, кому – посада, кому – цвях у кар’єру

Вже за кілька днів усі виборчі технології, які працюють на цьогорічних виборах до Верховної Ради, більш-менш стануть очевидними. Із 13 претендентів на мандат, які цьогоріч стартанули, далеко не всі на фініші мали на меті його отримати.

Хоч лідери перегонів, як серед партій, так і серед мажоритарників, увесь час були приблизно ті ж самі, проте  результати можуть здивувати. На думку соціолога Ірини Бекешкіної, “Слуга народу”, як партія все ж буде лідером. Навіть, не зважаючи на те, що молодий електорат, на який робить ставку ця політсила, частково – на відпочинку, частково – на заробітках. До того ж, може спрацювати, так званий, фактор абсолютної перемоги, коли люди не будуть надактивними на виборчих дільницях і просто туди не підуть.

Як зауважує політолог Петро Олещук, зараз відбувається останній етап “війни рейтингів”, тому помітні суттєві розбіжності. Це стосується і політичних партій і мажоритарників.

У проекції на кандидатів в одномандатному ВО №187 – м.Хмельницький, ситуація має кілька конфігурацій в ракурсі того, що чекає на них після виборів: у кого ще є життя і яке. Згадаємо, лише тих, хто “крутиться” в числі перших.

Доля “Слуги народу” Миколи Стефанчука фактично напряму залежить від рейтингу партії та внутрішніх стратегій. Партія складається, щонайменше, з трьох груп. У Зеленського є люди шоу-бізнесу, в яких немає політичного досвіду; прошарок антикорупційних активістів – у відповідь на запит на нові обличчя, також – люди Коломойського. До якої з цих спільнот належить кандидат з Хмельницького визначити нескладно. На фоні падіння рейтингу партії та низької явки, власне їхнього, електорату – перемога йому далеко не гарантована. Можливо, й на неї не робили ставку. Зважаючи на те, що кадровий потенціал команди Володимира Зеленського “кульгає”, цілком реально, що для Миколи Стефанчука просто робили “розкрутку” з “ефектом звикання”. Невдале кандидатство, як кажуть поінформовані джерела з офісу президента, обернеться для нього високою посадою. Область уже пару місяців без голови облдержадміністрації, заповнити цей “вакуум” можуть Миколою Стефанчуком. Крісло він займе, як нове обличчя, з підготовленою стратегією на всі інші кадрові перестановки.

За словами старшого дослідника Німецького Фонду Маршалла у США Джонатана Каца, у майбутній Раді бракувтиме досвідчених людей, а сам посил на “нові обличчя” сприймається дуже обережно. Відтак, політсили-лідери почали “полювати” на позапартійних ймовірних депутатів.

Тут “проявляється” у ВО №187 самовисуванець Анатолій Собко, який з одного боку має досвід, бодай, у міській раді, з іншого – потенційно підтримує чинного президента і не заявляє про категоричні вектори, а робить ставку просто – на українцях, економіці та соціальних стандартах. Така позиція є цілком прийнятною для партії Зеленського, тому поява Анатолія Собка на лідируючих позиціях в рейтингах, навіть своїх опонентів, дає підставу говорити, що його можлива співпраця зі “Слугою народу” вже розпочалася. І зовсім не випадковою може стати його “несподівана” перемога на “ЗЕленому фоні”.

Для кандидата від місцевої команди Симчишина, тобто “свободівського” Віталя Діденка, який ніби-то проявляється теж у верхній частині “турнірної таблиці”, ці вибори можуть стати останніми не лише в його політичній кар’єрі, а й усієї партії. Їй фактично “не світить” зайти в парламент. Цим і пояснюється неймовірна “активність” міського голови вкупі зі всіма керівниками й посадовцями. Традиційна агресивність в агітації, задіяння адмінресурсу на всіх фронтах, навіть у наметах з листівками, негласна заборона на візити інших кандидатів у комунальні заклади на зустрічі – можуть мати зворотню реакцію. А якщо зважити, що місцеві вибори “не загорами”, то й для Симчишина виникне чимало тут “незручностей”.

Так само вирішальними й малоперспективними є позачергові вибори для чинного нардепа й кандидата-самовисуванця Сергія Мельника. Він один з тих, хто ще має рейтинг в містян. Однак на фоні того, що “Батьківщина”, представником якої він був і асоціюється часто й дотепер, на межі прохідного бар’єру, йому навряд чи пощастить дістати мандат. Та й з червірки лідерів у рейтингах мажоритарників по ВО №187 він, за даними різних штабів, вище третього-четвертого місця не піднімається. Це й для нього може стати фінішом нардепівської стезі.

Рік 2019 сміливо можна вважати “роком виборів”. Вже були президенські, фінішують парламентські, активно точаться розмови про проведення восени місцевих виборів. Власне це є однією з причин, згаданого вище, “полювання” на мажоритарників. Також є інформація про те, що деякі «впливові люди» вже почали «обдзвонювати» потенційних депутатів-мажоритарників і пропонувати «допомогу» на їх окрузі.

Поки не вдаватимося в деталі, що то за люди і які можливі конфігурації. Єдине, що варто додати – партії почали «агітацію» мажоритарників для того, щоб посилити свої фракції в майбутній Верховній Раді.

Вікторія Олійник

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 11

 1. Таких, як Мельник зрадників сююраною мітлою треба гнати. Докерувалися……

  • Діденко передостання стадія деградації міста.Після нього, тільки за мавпу в вишиванці, від Картавого голосуватимуть.

 2. Боже та Діденко ніхто, про нього навіть нема що говорити, але те що насправді Собко від ЗЕлених, чую вже не вперше, спочатку думав що чутки, але як вже пишуть на таких порталах, то я вже впевнений що це так!

 3. Стефанчук на такій посадібуде непогано виглядати, це виглядає дуже круто продуманою схемою від штабу ЗЕлених, не сумнівався що вони на таке спроможні))

  • Стефанчук освічена порядна людина, не замарений політикою, депутатством, чиновництвом. Діденко та ко. Симчишина це банда яка с кожної гривні сплачених податків робить показуху на 60 копійок, 40 розтягують по карманам .

 4. Відразу ж зрозуміло що Собко сам би не придумав того модного “ЧатБоту” це ж фішка ЗЕ, вот вам і докази)

 5. В принципі звучить логічно, Стефанчук мало відомий, Собка знають більше, одного просто показують людям щоб вони його запамятали, а другого тянуть до себе, бо йому вірять

 6. Так це ж ОЧЕВИДНО!!! Мельник зіпсував усе що міг, Діденко Свободівський касир, Неволько взагалі інша парафія, а вот лідируючих залишилось двоє – Микола Стефанчук і Анатолій Собко. Я думаю що це така гра, коли йде два кандидати які насправді від однієї партії і їм головні роблять так ніби “гонку” де всеодно виграє той який їм потрібен, у данному випадку Собко

 7. Стефанчук здається це найкращий варіант, останні декілька губернаторів займали крісло випадково і до управління областю ставились, легко кажучи, з байдужість, перекидаючи всі обовязки на Кальніченка, який готовий до пенсії тягнути все і всіх аби не вигнали на смітник так і затягнув у комуну. А Сокобко давно зарекомендував себе як людина відповідальна і має величезну підтримку усіх верств населення міста. Дай Бог.

 8. Все непередбачувано,хто переможе подивимось. На когось ставити ставку переможця дуже складно. Але те,що призначили Слона заступником,реальна ганьба. Воной себе поводить дуже зухвало. Фасоля його,це просто гидко,щось то вони планували,коли Корней очолював область. У кормушки,як завжди Пенюшкевич,Лукомська,Продан,Фасоля,Бригадир,ой,Цуглевич,для решти залишки. Роби що хочеш,думай,як можеш. Так було завжди! Багато галузей за бортом. Тому,слон накрутить так,що мало не покажеться!

 9. Будь-хто з 12 кандидатів краще, ніж Діденко. Неможливо уявити, що він із свою середньою освітою зможе підготувати та запропонувати новації до законодавства, або зможе аргументовано довести необхідність направлення коштів з держбюджету до нашого міста. Хмельничани мають пам’ятати одну істину: хороший хлопець – не професія. Нас у Верховній раді має представляти освічена, багатостороннє розвинута людина і такі є серед 12 інших кандидатів по 187 виборчому округу.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.