Другий тиждень поспіль лідерство в рейтингу кандидатів по 189 виборчому округу на Хмельниччині тримає представник партії «За конкретні справи», самовисуванець Вадим Лозовий.
Дослідження проводилося методом face to face інтерв’ю з 3 по 9 липня 2019 року Соціологічною агенцією Fama.
Підтримка Вадима Лозового на окрузі склала 31,7%.
Подолати такий значний розрив, конкурентам Лозового навряд чи вдасться, впевнені експерти.
Наразі підтримка виборців розподілилася наступним чином:
31,7% – Вадим Лозовий, представник партії «За конкретні справи», депутат облради, донедавна глава області.
23,7% – Олена Копанчук, львів’янка, дружина експрокурора і представник партії «Слуга народу».
19,4% – Андрій Шинькович, народний депутат.
5,3% – Віталій Гордієнко, ВО «Батьківщина».
4,4% – Олександр Міклуш, політична партія «Силі і честь».
3,2% Олександр Буханевич, ексгубернатор Хмельницької області.
9,9% – обирають інших.
Останнім часом значно впав рейтинг кандидата від «Слуги народу» Олени Копанчук. Це може пояснюватися появою матеріалів у ЗМІ про причетність фірми, якою володіє Копанчук до розкрадання бюджетних коштів. Зокрема, в ході розслідування проведеного порталом «Голос ЮА» з’ясувалося, що компанія «Гірничодобувна компанія «Подільські кар’єри» керівником і єдиним співвласником якої з 18.04.2016 року є Олена Копанчук – фігурант кримінальної справи про привласнення і розкрадання державних коштів в ПАТ «Сумихімпром», яке з 18.05.2018 року розслідується Слідчим управлінням ГУНП в Сумській області (кримінальне провадження №12018200000000103) https://golos.ua/i/692748.
Майже 10% з початку компанії втратив і нардеп Андрій Шинькович. Падіння рейтингу пояснюється виключенням з партії «За конкретні справи» за «зраду принципам». Втрата підтримки однієї з найвпливовіших політсил на Хмельниччині зумовила таке значне падіння інтересу до Шиньковича з доку виборців.
Несподівано до 4,4 % виріс рейтинг Олександра Міклуша представника політичної партії «Силі і честь». Останнім часом Міклуш активно включився в виборчу компанію. Втім, експерти вважають що таким чином він намагається здобути політичні бали перед виборами міського голови Нетішина.
3,2% склав рейтинг ексгубернатора Олександра Буханевича, він також дещо зріс. Активність кандидата в кінці компанії вірогідно пов’язана з бажанням поторгуватися з президентом Володимиром Зеленським або з головою ПП «За конкретні справи» Олександром Герегою за місце голови області.
Керівник Українського інституту дослідження екстремізму Богдан Петренко наступним чином коментує вибір людей:
«На округах люди прагнуть обирати не представників партії, а представників народу. Це має бути своя людина, добре знайома з проблемами місцевих. Також на думку людей, кандидат повинен «мати клепку» знайти спільну мову з місцевими бізнесменами, щоб і вони вкладались в округ. Бо обіцяти можна багато. Реалізувати обіцяне можуть одиниці. Сьогодні це всі дуже добре розуміють».