Лабазюк є лідером перегонів на 188 виборчому окрузі – опитування

Такі дані оприлюднив Інститут соціальних технологій «Соціополіс», спираючись на результати проведеного опитування, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Так, якби голосування на виборах до Верховної Ради України відбулося найближчими днями, народним депутатом в одномандатному виборчому окрузі № 188 був би обраний Сергій Лабазюк, який балотується як самовисуванець. За вказаного кандидата висловили намір проголосувати 42,2% від загальної кількості опитаних або 46,3% серед тих, хто планує взяти участь у голосуванні.

Друге місце в рейтингу електоральних симпатій зі значним відставанням зайняла б кандидат від партії «Слуга народу» Оксана Бочкарьова. За вказаного кандидата мали б намір проголосувати 25,7% від загальної кількості опитаних респондентів та 28,2%  серед тих, хто планує взяти участь у голосуванні.

Рівень підтримки виборцями інших кандидатів є значно нижчим: за кандидата від партії «Голос» Артура Кокаревича мають намір проголосувати 6,1% від усіх опитаних або 6,7% серед тих, хто планує взяти участь у голосуванні. За кандидата від партії ВО «Батьківщина» Михайла Наконечного – відповідно 4,2% та 4,6% опитаних.

«Якби найближчої неділі відбувалися вибори депутата Верховної Ради від Вашого виборчого округу, за кого б Ви проголосували, якби у виборчому бюлетені були прізвища таких кандидатів?» 

Варіанти відповіді

% від усіх респондентів, які відповіли на запитання

% від рес­пон­дентів, які підуть

на вибори

Лабазюк Сергій Петрович (самовисування)

42,2

46,3

Бочкарьова Оксана Василівна

(висунута партією «Слуга народу»)

25,7

28,2

Кокаревич Артур Андрісович

(висунутий партією «Голос»)

6,1

6,7

Наконечний Михайло Павлович

(висунутий партією ВО «Батьківщина»)

4,2

4,6

Кліщ Віктор Васильович (самовисування)

0,8

0,9

Зіпсував(ла) би бюлетень

1,1

1,2

Не брав (не брала) би участі в голосуванні

8,9

х

Важко відповісти

11,0

12,1

Діяльність кандидата з вирішення проблем округу та його жителів є основною причиною, з якої виборці готові проголосувати за свого обранця. Вказану причину голосування за кандидата в народні депутати назвали 42,1% респондентів з числа тих, хто визначився зі своєю підтримкою. А от балотування від партії є визначальним для 23,7% респондентів з числа тих, хто вже визначився, за кого проголосує. І лише для 9,8% опитаних важливо те, що кандидат є новим обличчям в політиці.

Більша частина (60,6%) опитаних, які вже визначилися, безумовно не змінять свого рішення проголосувати саме за цього кандидата. 21,8% скоріше не змінять свою думку. І лише 15,3% респондентів з числа тих, хто визначився, за кого він хоче проголосувати на виборах, ще може змінити своє рішення проголосувати за відповідного кандидата.

Серед партій в одномандатному виборчому окрузі № 188  найбільшу підтримку має «Слуга народу», за яку висловили готовність проголосувати 39,1% від загальної кількості опитаних та 42,3%  серед тих респондентів, які планують взяти участь у голосуванні. Умовний 5%-й прохідний бар’єр з досить високою ймовірністю також долають «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» (за вказану партію готові проголосувати 7,2%  від усіх опитаних та 7,8% серед тих, хто піде на вибори), а також партія «Європейська Солідарність» (відповідно 6,3% та 6,8%).

На межі подолання прохідного бар’єру перебувають партія «Голос» (за вказану партію мають намір проголосувати 5,0% від усіх опитаних та 5,4% серед респондентів, які планують взяти участь у голосуванні), і партія «Всеукраїнське об’єднання «Свобода» (відповідно 4,4% та 4,8%).

«Якби вибори депутатів Верховної Ради України відбувалися найближчої неділі, за виборчий список якої політичної партії Ви б проголосували?»

Варіанти відповіді

% від усіх рес­пондент­тів, які відповіли на запитання

% від рес­пон­дентів, які підуть

на вибори

Політична партія «СЛУГА НАРОДУ» (Д.Разумков)

39,1

42,3

Політична партія «ВО «Батьківщина» (Ю.Тимошенко)

7,2

7,8

Політична партія «Європейська Солідарність» (П.Порошенко)

6,3

6,8

Політична партія «ГОЛОС» (С.Вакарчук)

5,0

5,4

Політична партія «ВО «Свобода» (О.Тягнибок)

4,4

4,8

Політична партія «РАДИКАЛЬНА ПАРТІЯ ОЛЕГА ЛЯШКА» (О.Ляшко)

3,8

4,1

Політична партія «Сила і честь» (І.Смешко)

3,7

4,0

Аграрна партія України (М.Поплавський)

3,2

3,4

Політична партія «ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА –

ЗА ЖИТТЯ» (Ю.Бойко, В.Рабінович, В.Медведчук)

2,6

2,8

Політична партія «УКРАЇНСЬКА СТРАТЕГІЯ ГРОЙСМАНА» (В.Гройсман)

2,1

2,3

Політична партія «Громадянська позиція» (А.Гриценко)

1,5

1,6

Політична партія «Об’єднання «САМОПОМІЧ» (А.Садовий)

1,0

1,1

Інші партії (менше 1%)

2,3

2,5

Зіпсував би бюлетень / Закреслив би всі партії у бюлетені

0,9

1,0

Не брав би участі в голосуванні

7,6

х

Важко сказати

9,3

10,1

За словами заступника директора Інституту соціальних технологій «Соціополіс», кандидата соціологічних наук Сергія Літвінова, отримані результати опитування свідчать про відсутність чітко вираженої залежності між голосуванням виборців за політичну партію, яку вони підтримують, в загальнонаціональному багатомандатному виборчому окрузі, та їх голосуванням за кандидатів в народні депутати у мажоритарному виборчому окрузі.

«Так, у виборчому окрузі № 188 явним лідером електоральної підтримки серед партій є партія «Слуга народу», а явним лідером підтримки серед кандидатів у мажоритарному окрузі є кандидат-самовисуванець, який помітно випереджає кандидата від партії «Слуга народу», – зазначив Сергій Літвінов.

На його думку, причиною такої ситуації, яка спостерігається і в багатьох інших виборчих округах у різних частинах України, є те, що для значної частини виборців основним критерієм вибору кандидата в депутати, якого вони підтримують у мажоритарному виборчому окрузі, є особистість цього кандидата і його попередня діяльність, а не партійна приналежність.

«Тому, якщо у певному окрузі балотується сильний безпартійний кандидат-мажоритарник, який має високий рівень відомості та довіри виборців, йому, як правило, вдається заручитися підтримкою значної кількості виборців, навіть незважаючи на те, що багато з них мають намір голосувати за партію «Слуга народу» чи іншу політичну партію, кандидат від якої також бере участь у виборах», – резюмував Літвінов.

Польовий етап опитування проводився з 10 по 13 липня 2019 року.  Об’єктом дослідження були зареєстровані жителі населених пунктів, які входять до складу одномандатного виборчого округу № 188, у віці від 18 років. Всього з використанням методу особистого інтерв’ю face-to-face було опитано 1207 респондентів. Вказана вибірка репрезентативна для дорослого населення за ознаками статі, віку і типу населеного пункту реєстрації виборців (місто / селище міського типу / село). Теоретична статистична похибка вибірки (з довірчою ймовірністю 0,95 та без урахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,8%.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 4

  1. Гнать в шею кознокрада лобзика!

  2. Нашому народу взагалі не можна дозволяти когось обирати, бо понаобирають. Перше місце в олігарха-регіонала, друге в корумпованої медичної чиновниці.

  3. То вже навіщо ті вибори?! Лабазюк вже виграв, видати йому нове посвідчення і нехай далі дороги латає.

  4. По інших округах немає опитування ? Чи тільки Лабазюк проплатив ?

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.