Нещодавно на Хмельниччині висадився «бойовий десант» «Європейської солідарності» – Гліб Бабіч (командир взводу на передовій), Олексій Петров (начальник служби зв’язку), Олександр Погребиський (гранатометник, у запасі – волонтер) та Андрій Серебрянський (Луганський), які поділилися своїми думками з виборцями щодо ситуації в країні.
Вони розповіли, що вирішили балотуватися від політсили, тому що впевнені: в нинішніх умовах, коли загроза реваншу дуже висока, тільки об’єднавшись зі справжніми патріотами можливо протистояти ворогові і продовжити йти по вже закладеному шляху процвітання.
Росія відчула слабкість вищого керівництва України і одразу почала повертати собі втрачені позиції як на внутрішній так і на зовнішньополітичній аренах. Через відсутність чіткої позиції нового президента в Україну повертаються втікачі режиму Януковича. Все це надзвичайно ускладнює опір нашої держави російській агресії, вважають ветерани АТО.
Прикладом повзучого реваншу є скасування військового параду на День незалежності цього року, адже, по суті, це перший крок до зниження статусу та цінності армії в Україні.
«Парад потрібен як і для народу України, так і для Збройних сил України, які беруть участь у ньому. Народ має бачити свою армію, яка не тільки в окопах стоїть форпостом між “рускім міром” і Україною, яку вона захищає. Треба щоб народ бачив добре одягнених, гарних у військовій амуніції чітко маршуючих військових. Я сам учасник параду 2016 року. Важко передати словами, яке дійство відбувається, коли ти маршируєш і коли на тебе дивиться твій народ, якому ти даєш присягу. Не верховному головнокомандуючому, а народу України», – висловив думку ветеран АТО, кандидат у народні депутати від партії “Європейська солідарність” Олександр Погребиський.
«Ветерани вважають, що військовий парад – це таке поєднання гордості і сили, які неможливо передати словами. Обмінювати гідність на гроші – це дуже прагматично. Зеленський хоча б запитав у військових, чи хочуть вони парад, чи хочуть вони ці гроші, які їм обіцяють виділити» – зазначив Олексій Петров.
«Якщо це відмінити, ми дуже багато втратимо. Це дуже сильний зв’язок між народом і армією, між тилом і фронтом. Цей зв’язок ми не тільки відчуваємо і собі нагадуємо, ми показуємо цей зв’язок усьому світу, нашим партнерам на заході, які теж підтримують нас. Якщо цього не буде видно, то згасне та підтримка, яку ми маємо в країні”, – додав Погребиський.
Народ має сказати воїнам слова любові, слова підтримки. Цього їх не можна позбавити. Військовий парад – це можливість десяткам мільйонів українців по всьому світові подивитися, як змінилася Україна, це теж формування бойового духу. Це можливість школярам на базі параду виховувати національну свідомість, любов до батьківщини, переконані ветерани АТО.