За місяць в області дещо здорожчало пшоно, а ціни на яйця знизилася майже на третину

У червні на споживчому ринку області ціни на продукти харчування та безалкогольні напої знизились на 0,4%.

За даними Головного управління статистики в області, як і в попередньому місяці, це зумовлено істотним здешевленням яєць (на 26,4%) та овочів (13,9%).

На 4,3-0,5% зменшились в ціні рис, сало, кисломолочна продукція, яловичина, свинина, сири, безалкогольні напої.

Водночас подорожчали цукор та фрукти – на 8,6% та 5,5%, відповідно, хліб, м’ясо птиці, сметана, продукти переробки зернових, соняшникова олія, риба та продукти з риби – на 3,0-0,7%. З продуктів переробки зернових на 12,7% підвищились ціни на пшоно, на 3,6-0,4% – на вівсяні пластівці, пшеничне борошно, гречані крупи, зменшились ціни на крупи ячні та манні – на 3,5% та 0,4%, відповідно.

Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби зросли на 1%, у т.ч. на тютюнові вироби – на 1,8%, алкогольні напої – на 0,3%.

Зниження цін (тарифів) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива на 1,3% відбулось за рахунок зменшення тарифів на природний газ на 6,5%.

Разом з тим зросла плата за утримання будинків та прибудинкових територій на 6,6%, водопостачання – на 5,2%, каналізацію – на 2,5%.

У сфері охорони здоров’я ціни збільшились на 0,7%, зокрема, на консультативні послуги – на 6,2%, послуги санаторно-курортних установ – на 3,6%, фармацевтичну продукцію – на 0,8%.

На зниження цін на транспорт загалом (на 0,3%) вплинуло здешевлення автомобілів (на 1,4%), а також палива та мастил (на 0,2%). Дорожчим на 4,5% став проїзд у залізничному пасажирському транспорті: у приміському поїзді – на 5,7%, міжміському – на 4,4%.

Серед інших товарів та послуг на 2,1–0,4% подешевшали одяг та взуття, товари та послуги у сфері зв’язку, відпочинку та культури, предмети домашнього вжитку, побутова техніка та поточне утримання житла.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.