Виборчий кодекс: хто голосував, а хто був відстуній з нардепів від Хмельниччини

Верховна Рада ухвалила у другому читанні проект Виборчого кодексу, який передбачає відкриті списки, пише УП.

За проект закону №3112-1 проголосували проголосували 230 нардепів, з необхідних 226.

Обранці прийняли кодекс із 18 спроби. У другому читанні та в цілому за закон проголосувало троє нардепів від Хмельниччини: Роман Мацола, Сергій Мельник і Володимир Мельниченко (усі – БПП).

Не голосував Андрій Шинькович (БПП).

Під час розгляду цього питання були відсутні Олександр Ксенжук (“Народний фронт”), Олександр Герега (позафракційний), Віктор Бондар (депгрупа “Партія “Відродження”) і Сергій Лабазюк (депгрупа “Воля народу”).

Один з ініціаторів законопроекту Олександр Черненко підкреслив, що головна поправка у тому, що закон набирає чинності з 1 грудня 2023 року, крім окремих пунктів.

Ключовою “родзинкою” Виборчого кодексу є скасування мажоритарної системи виборів. Вже з 2024 року нардепів обиратимуть до парлементу за пропорційною системою з відкритими виборчими списками партій. Блокування партій, як і раніше, не дозволено. Виборчий бар’єр залишився на рівні 5%.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Один коментар

  1. Проголосували барани, не були присутніми = українські гниди, Шинькович не зумів визначити своє місце між красунчиками чи розумашками.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.