Українці довіряють Гройсману

Цьогорічні позачергові парламентські перегони набирають все більше обертів. Проте попереду ще чимало сюрпризів та здивувань, стверджують експерти.

Рейтинги та соціологія – річ уперта. Ці цифри мало чим різняться від фактичних результатів виборів. Що ж маємо на сьогодні?

“Українська стратегія Гройсмана” крок за кроком піднімається на лідерські позиції. Партія впритул наблизилась до 5% бар’єру. Вочевидь, представники цієї політсили таки займуть місця в парламенті.

Останній рейтинг Active group демонструє 4,1% прихильності тих, хто вже визначився. Свої думки озвучують політологи та експерти:

Світлана КУШНІР: «А ось найзапекліша боротьба наразі йде за подолання 5% бар”єру. Тут просто “електоральна спека”- Опоблок, Радикальна партій, “Сила і Честь” Смешка та партія Володимира Гройсмана – “Українська стратегія” і етсетера (нагадаю, що у виборчий бюлетень буде внесено 21 партія).

З тих, хто визначився і точно піде на вибори у цій категорії набирають:

Опоблок – 5,1%

РПЛ – 4,7%

Українська стратегія – 4,1%,

СіЧ – 3,8%

Громадянська позиція – 2,9%.

До речі, я говорила місяць тому, що у Гройсмана є непогані шанси на перемогу, здається у інтерв”ю для ВВС. Дивлюся, що соціологи таки підтверждують мою тодішню тезу: стартувавши з 1 % УС Гройсмана нарощує позиції».

Петро ОЛЕЩУК: «Очевидно, “Українська стратегія Гройсмана”  вступає у боротьбу з “консервативний електорат” з ЄС Порошенка, і на цьому тлі останні заяви про “нові” і “старі” політичні сили від Гройсмана вже звучать дещо цікавіше.

Фактично, це ж означає, що у боротьбі за “електоральний спадок” Порошенка з’являється новий, потужний гравець».

Кирило САЗОНОВ стверджує, що найцікавіше дивитися на рейтинг “Української стратегії Володимира Гройсмана”, Опоблоку та РПЛ: «Думаю, ми побачимо Володимира Гройсмана і його Українську стратегію у новому скликанні Верховної Ради, а може і в Уряді. Перші розчаровані у діях Зеленського і Порошенка переходять до лав прибічників прем’єра».

Володимир ФЕСЕНКО зазначає: «Цікаво, що «Українська стратегія Гройсмана» відмовилася від висування кандидатів по одномандатних (мажоритарних) округах. Можливо, тим самим хочуть показати виборцям, що впевнені у своєму подоланні 5-відсоткового бар’єру, та роблять ставку на командну перемогу…»

Гройсмана підтримує кожен десятий українець

Стрімке зростання рейтингів політичної партії УСГ відбувається не само по собі. На це є низка об’єктивних причин. Головна з них – бажання і надалі бачити лідера партії на чолі українського уряду. Йому довіряють, його підтримують. Адже за останні роки в країні відбулося чимало позитивних змін.

Світлана КУШНІР, проаналізувавши результати опитування, яке проводив «Рейтинг» з 12 по 20 червня цього року, стверджує: «Більше 10% громадян хотіли би, аби на посаді залишався Гроймсан. До речі, більше половини опитаних зазначають, що хочуть бачити на цій посаді людину зі значним досвідом керування країною і доробком корисних справ. До того ж, у віковій категорії громадян, що хочуть бачити досвідченого керманича уряду переважають як раз люди більш старшого віку – це саме ті, хто точно прийдуть на виборчі дільниці навіть у липневу спеку. Я думаю, що такий запит Гройсман-прем’єр може задовольнити реальними справами, тип паче, що час довести виборцям ефективність управління виконавчою вертикаллю до 21 липня ще є. Бо за даними соціологів рівень довіри до Володимира Гройсмана становить майже 20% (задоволені діями прем’єра) і має тренд на зріст».

Думку експерта підтримав і керівник соціологічної групи «Рейтинг» Олексій АНТИПОВИЧ: «Рівень довіри до прем’єра Гройсмана та рівень задоволення його діями тримаються близько 20%. Такі індикатори говорять про певний електоральний потенціал Прем’єр-міністра».

Не сумнівається у подоланні 5 % бар’єру партією УСГ і Кирило САЗОНОВ. Він вважає що саме уряд у «битві» президента проти парламенту залишиться гарантом стабільності та стійкості. «Гройсману є у чому прозвітувати перед народом: дороги, медична, освітня реформи, підвищення зарплат і пенсій… Загалом, у Гройсмана є право і можливість чесно пред’явити людям всі ті досягнення, які присвоїв Порошенко».

«Так, боротьба іде за кожен відсоток, але в Гройсмана є мінімум дві реальних переваги, – каже Олексій ГОЛОБУЦЬКИЙ. – Перше: виборці позитивно оцінюють результати його роботи за 3 роки. Результати, котрі кожен може «помацати» – ті ж дороги. Електоральний потенціал цього пункту ще тільки почали конвертувати в голоси. Друге: дуже багато пунктів, на яких піаряться інші політики і їхні партії, по факту реалізовані саме Кабміном Гройсмана».

Безсумнівно, нині багато хто у політиці робить ставку на «нові обличчя», адже на них є суспільний запит. Проте люди розуміють – обирають не лише парламент, але й уряд. Прем’єрство Володимира Гройсмана більшість пересічних українців асоціюють з позитивними нововведеннями та початком успішних реформ. Крім того, в списку його «Української стратегії» відсутні одіозні фігури з минулого. Тому підтримка партії зростатиме і надалі.

Олена ВІТОВСЬКА.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.