У Кам’янці-Подільському археологи знайшли фрагмент давньої фортифікаційної конструкції

Під час проведення протиаварійних робіт на пошкодженому мурі Північного бастіону фортеці археологи знайшли фрагмент давньої фортифікаційної конструкції, повідомляє Кам’янець-Подільська міська рада.

Фахівці Кам’янець-Подільської археологічної експедиції й співробітники музею-заповідника виявили знахідку в північно-західному куті Північного бастіону. За повідомленням директора Кам’янець-Подільського історичного музею-заповідника Олександра Заремби, фрагмент рову та валу, висотою 1,3-1,5 м від рівня сучасної проїжджої частини вулиці Замкової, виявили на глибині понад 5 м від рівня сучасної денної поверхні Північного бастіону замку.

“Основу валу складав чорнозем з вкрапленнями обмазки та гравію з фрагментами глиняної обмазки, гравію, деревного вугілля та уламками посуду чорноліської культури (ІХ-VIII ст. до н.е). Шар ІХ-VIII ст. до н.е. в основі валу зберігся на висоті 0,4-0,6 м і не містив сторонніх артефактів. Зовнішня поверхня валу була вкрита горілим шаром глини. У верхній частині валу збереглася стовпова яма від дерев’яного частоколу. Під валом залягав потужний шар трипільської культури V-III тис. до н.е. Над валом простежуються стратиграфічні нашарування конструктивних перебудов замку у період середини XVI – початку ХІХ ст.”

Археологи припускають, що спорудження валу з частоколом можна відносити до ІХ-VIII ст. до н.е. Також історики гадають, що в даній частині замку існувала оборонна конструкція за часів Трипільської культури, Чорнолісся та давньоруського часу. Не виключено, що укріплення використовувалось у період XIV – першої половини XVI ст. Для однозначного датування та інтерпретації виявленого рову та валу потрібні дослідження об’єкту більшою площею.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Один коментар

  1. І Ной, шукаючи шлях до Арарату, зачипив щоглою Замковий міст. “Фпхівці”: “оборонні споруди” в “Трипільскій культурі”.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.