Вадим Лозовий звернувся до Президента щодо продовження експлуатації енергоблоку №1 Хмельницької АЕС

Голова фракції «За конкретні справи» в Хмельницькій обласній раді та кандидат у народні депутати по 189 округу Вадим Лозовий звернувся до Президента України, Кабінету Міністрів, Верховної Ради України та Державної інспекції ядерного регулювання стосовно продовження експлуатації енергоблоку №1 Хмельницької АЕС та повернення цільові субвенції на соціально-економічну компенсацію населенню за проживання в зоні ризику.

Наразі виробництво електроенергії Хмельницькою АЕС складає 16,1% від загального обсягу виробництва електроенергії всіма вітчизняними АЕС та 8,8% – від загального обсягу всією генерацією України.

Запланована дата закінчення терміну експлуатації  енергоблоку №1 Хмельницької АЕС  – грудень 2018 року. У 2015 році організацією з експлуатування прийнято рішення про підготовку до продовження терміну роботи енергоблоку № 1 ХАЕС. Обґрунтована тривалість додаткового строку експлуатації становить від 10 до 20 років.

«Рішення про продовження терміну роботи енергоблока є дуже важливим. Адже нині ХАЕС – це містоутворююче підприємство, де працює понад 5 тисяч людей. Безпосередньо працівники атомної станції формують близько 70% надходжень до бюджету міста, понад 20% бюджету області», – зазначив Генеральний директор ВП ХАЕС Микола Панащенко.

Вартість продовження терміну експлуатації блоку №1 Хмельницької АЕС становить за розрахунками 2,3 млрд гривень, що в 20 разів менше, ніж будівництво нових енергоблоків.

«Відновлення роботи енергоблоку №1 Хмельницької АЕС надасть економіці Хмельниччини новий імпульс та гарантує сотням людей потрібну роботу, високу заробітну плату, а місту Нетішин – надійне та економне джерело тепла для домівок”, – переконаний Вадим Лозовий.

«Добре знаю проблеми атомки та докладу всіх зусиль для продовження терміну експлуатації енергоблоку №1 та добудови блоків № 3 та 4.  Нетішинська АЕС – містоутворююче підприємство, тому я буду відстоювати це питання на державному рівні! Це шлях до енергонезалежності нашої держави та розв’язання соціальних проблем міста та його прилеглих територій!» – зазначив Вадим Лозовий на громадських слуханнях, які відбулися 2 липня в Нетішині.

Вадим Лозовий вимагає ухвалити необхідні нормативні акти, що врегулюють питання повернення фінансування на соціально-економічну компенсацію населенню, що проживає в зоні спостереження.

Блок №1 ХАЕС  стане десятим за рахунком енергоблоком українських АЕС, термін експлуатації якого буде продовжено.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 9

  1. А де працює зараз Лозовий ? Чи він безробітний ???

  2. Там де й працював, в “Епіцентрі”

  3. Лозовому лучше идёт фартук кассира Эпицентра, а не каска.

  4. В якості кого він звернувся до Президента? Цікаво просто.
    І самого документа не опублікували. Де він?

  5. Він ,якщо я вірно зрозуміла, зараз офіційно без роботи. Ким він себе представив у звернені до президента?

  6. Так він офіційно безробітний, так як його було звільнено з посади очільника ОДА, і депутатом він теж не являється. Напевне що стоїть в центрі зайнятості . Я думаю звернувся від біржі, хоче на громадські роботи!)))

  7. А нічого, що з продовженням терміну експлуатації 1-го енергоблоку немає жодних проблем? Чи пан Лозовий проспав всі громадські слухання в першому ряду?

  8. Пообещал привседно Гжегожевским звания заслуженных и ничего не сделал,брехун. Так во всем! Не пройдешь! Песенками решил выборы выиграть!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.