Дилема для ХАЕС: депутати Острозької райради виступили проти добудови двох енергоблоків, нетішинці – за продовження експлуатації енергоблоку №1

Депутати Острозької районної ради Рівненської області не погодили будівництво енергоблоків №3 і  №4 Хмельницької атомної електростанції.

Таке рішення було прийнято 21 червня.

На думку обранців, не було враховано поданих пропозицій, зауважень, висловлених учасниками громадських слухань на Острожчині з питань спорудження двох енергоблоків ХАЕС, проведених у 2011 році та низки звернень депутатів Острозької районної ради VI-VII скликань.

У прийнятому рішенні депутати Острозької райради прописали вважати таким, що втратило чинність рішення Острозької районної ради від 27.10.2011 року №142 «Про погодження розміщення ядерних установок типу В-392 енергоблоків №3 та №4 Хмельницької АЕС».

Крім цього, 2 липня відбулися громадські слухання з питань продовження строку експлуатації першого енергоблока Хмельницької АЕС. Як відомо, 13 грудня 2018 року завершився проектний термін експлуатації енергоблоку №1, який був введений в експлуатацію 1988 року.

У коментарі “Незалежному громадському порталу” міський голова Нетішина Олександр Супрунюк повідомив, що на слухання прийшло близько 300 осіб, котрі одностайно підтримали питання продовження терміну експлуатації енергоблоку №1 ХАЕС до 2028 року.

Він додав, що на сьогодні залишається не розв’язаною проблема отримання коштів місцевими бюджетами, які виділяються на 30-кілометрову зону Хмельницької АЕС. Лише за 2014-2018 роки держбюджет заборгував Нетішину 36 млн грн.

Також, на думку Супрунюка, рішення Острозької райради про не погодження будівництва енергоблоків №3 і  №4 Хмельницької АЕС жодним чином не вплине на самий процес. Він припускає, що така позиція обранців може мати політичне забарвлення.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 3

  1. Десяток колхозников берёт в заложники энергосистему Украины!

  2. Ровенские рагули привыкли кизяком топить.ДБ.

  3. Хіба дупі давали слово?

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.