Підприємця, який штампував одяг під виглядом Adidas і Nike, відправили на психіатричну експертизу в Скаржинці

Хмельницький апеляційний суд відомився скасовувати стаціонарну комплексну психолого-психіатричну експертизу, призачену підприємцю, підозрюваному в незаконному виготовленні одягу під виглядом світових брендів Adidas, Nike і «Just Do It» (ч. 3 ст. 229 КК України).

Про це свідчить ухвала суду від 11 червня.

Апеляційна інстанція мотивувала своє рішення тим, що в матеріалах справи є висновок експерта № 293 від 20 травня 2019 р., відповідно до якого підозрюваний потребує направлення на стаціонарну судово-психіатричну експертизу з поміщенням у відділення судово-психіатричних експертиз Хмельницької обласної психіатричної лікарні №1 (с. Скарженці) для професійного, тривалого, всебічного обстеження, проведення інструментальних та параклінічних досліджень з подальшим вирішенням діагностичних та експертних питань.

Доводи апеляційної скарги захисника підприємця, що висновки слідчого судді є необгрунтованими та посилання на те, що ні в клопотанні слідчого, ні в оскаржуваній ухвалі, ні в висновку судово-психіатричного експерта №293 не наведені факти, які б свідчили про необхідність направлення підозрюваного до лікувального закладу для проведення стаціонарної комплексної психолого-психіатричної експертизи під час розгляду апеляції свого підтвердження не знайшли.

Крім цього, в ухвалі Хмельницького міськрайонного суду від 5 червня зазначено, що комплексна експертиза повинна дати відповідь на кілька запитань:

1.Чи страждає підозрюваний яким-небудь психічним захворюванням, якщо так то чи міг він усвідомлювати свої дії та керувати ними під час вчинення інкримінованого злочину?

2.Чи знаходився підозрюваний в момент вчинення інкримінованого злочину у стані фізіологічного афекту, фрустрації, патологічного сп`яніння, психічного стресу та їх наслідків, іншому хворобливому стані?

3.Якщо так, то чи відноситься такий стан підозрюваного до стану сильного душевного хвилювання?

4.До якої категорії хворобливих станів належить даний психічний розлад-хронічно психічного захворювання, тимчасового розладу психічної діяльності, недоумства, іншого хворобливого стану психіки?

5.Чи являється підозрюваний  душевно хворим та чи потребує застосування примусових заходів медичного характеру?

6.Який тип темпераменту виявляє підозрюваний, чи спостерігається у нього схильність до надання неправдивих показань в межах розслідуваного кримінального провадження?

7.Чи може  підозрюваний, у випадку виявлення у нього будь-яких психологічних розладів чи захворювань, за станом свого здоров`я брати участь у судових засіданнях під час провадження судового розгляду даного кримінального провадження?

За даними досудового розслідування, матеріальна шкода компаніям «AdidasAG», «Adidas International Marketing B.V.», «Nke Innovate с.v.» і «PumaSE»,  яку своїми діями завдав підприємець, оцінюється у 36,79 млн грн.

У разі доведення вини йому загрожує штраф від 170 тис. грн до 255 тис. грн з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю до трьох років або без такого.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 3

  1. Їх самих треба на психіатричну експертизу! Хіба це та категорія злочинів, де обов`язково має бути проведена психіатрична експертиза???

  2. Цей підприємець ймовірно кавказької національності (хачик), тому така експертиза є доречною. А сума збитків захмарна, тому йому у психлікарні треба буде пахать і пахать.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.