“Чесна платіжка” від уряду: у Хмельницькому ухвалять нові тарифи на виробництво теплової енергії (Додано коментар віцемера)

Виконком Хмельницької міськради планує запровадити нові тарифів на виробництво теплової енергії з використанням альтернативних джерел енергії  МКП «Хмельницьктеплокомуненерго».

Відповідний проект рішення з’явився 1 липня на сайті міськради.

Пропонується визначити такі тарифи на виробництво теплової енергії:

 • для населення – 1283,12 грн/Гкал з ПДВ,
 • для бюджетних установ – 1321,07 грн/Гкал з ПДВ.

Нагадаємо, що з початку 2019 року у Хмельницькому вартість 1 Гкал для населення становить 1480,92 грн з ПДВ, для бюджетників – 1511,02 грн з ПДВ.

Суттєве здорожчення тарифу на послугу з централізованого опалення для населення відбулося з січня 2019 року – плюс 20% (з 1241,61 грн/Гкал з ПДВ – до 1480,92 грн/Гкал з ПДВ).

Після публікаці цієї новини заступник міського голови Хмельницького Анатолій Нестерук заявив, що тарифи на опалення та гарячу воду затверджує Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), а не місцева влада. Що стосується запропонованого проекту рішення виконкому, то він більше матиме вплив на бюджетні організації (лікарні тощо).

“У Хмельницькому – одні з найнижчих тарифів на опалення і гарячу воду. І те, що уряд ухвалив “чесну платіжку”, більше подібне на передвиборну агітацію. Адже у складі тарифу 89% займає природний газ. Ця ситуація може призвести до знищення комунальних підприємств (до листопада 2018 року складова газу в тарифі була 60-65% – НГП). Якби ж уряд хоча би вдвічі знизив ціну на газ, тоді був би ефект”, – вважає Нестерук.

Також заступник мера висловив занепокоєння введенням з 1 липня ринку електроенергії. За його словами, відтепер 12 конгераційних установок “Хмельницьктеплокомуненерго” і “Південно-Західні тепломережі”, котрі виробляють електроенергію, не мають права використовувати на власні потреби. Натомість вони продаватимуть її за 1,90 грн/кВт.год “Хмельницькенергозбуту”, а потім купити на ринку за 3 грн/кВт.год.

Як відомо, 26 червня Кабінет міністрів України ухвалив програму Мін’юсту “Чесна платіжка”, яка, за словами прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, має допомогти врегулювати ціни на тепло та гарячу воду.

“Я розумію, що людям важко сплачувати тарифи. Ми постійно працюємо над тим, аби ціни на газ були обмежені. НАК “Нафтогаз України” почав знижувати ціни. Але є і платежі за тепло і гарячу воду. Спираючись на власний досвід, я ставлю питання – чому в одних містах ціна тепла 2 тис. грн за Гкал, а в інших – 1,3 тис. грн. Чому така різниця? Вона необ’єктивна і неадекватна”, – сказав він.

Гройсман наголосив, що розрахунки уряду доводять – об’єктивна ціна однієї гігакалорії тепла становить не більше 1400 грн.

“Я змушу всіх комунальних баронів виконувати рішення Уряду і дати людям чесну платіжку з економічно обґрунтованою ціною”, – наголосив глава уряду.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 4

 1. Віталя, для теплокомуненерго тарифи встановлює НКРЕ. Це тариф для альтернативних джерел, зокрема когенераційних установок

 2. На сайті Хмельницької міської ради розміщено проект рішення “Про встановлення тарифів на теплову енергію з використанням альтернативних джерел енергії”.Відповідно до Закону України ” Про теплопостачання” тарифи для виробництва теплової енергії з використанням альтернативних джерел встановлюються на рівні 90% від тарифу на теплову енергію з використанням природного газу.
  Цей тариф не використовується окремо – він є складовою основного тарифу на теплову енергію . Так що ніхто ніякі тарифи не знижує.
  Якщо розглянути структуру тарифу на теплову енргію то вона виглядає слідуючим чином:
  паливо – 87%
  електроеергія – 4%
  зарплата з відрахуваннями -7%
  інші витрати – 2%
  Так що якщо не знизиться ціна на природний газ в тарифі більше знижувати не має що. В разі примусового зниження тарифів без зменшення ціни на природний газ призведе до того що Уряд повинен буде компенсувати підприємствам різницю в тарифах з державного бюджету.

 3. Теплокомуненерго встновлює тарифи на АЛЬТЕРНАТИВНИХ джерелах. Це ніяк не стосується Гройсмана, чесних платіжок, зниження тарифів. Що ти тут понаплітав, Тараненко? Це чистої води фейкова інформація.

 4. Якась лабуда, нічого не зрозуміло… Ніби п”яний писав

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.