Суд арештував 286,79 га військового полігону під Хмельницьким, який “роздерибанили” 10 років тому

Хмельницький міськрайонний суд арештував земельну ділянку площею 286,79 га військового містечка №65 Квартирно-експлуатаційного відділу Хмельницького, яка опинилася в розпорядженні Копистинської сільської ради.

Тренування бійців 8 полку спецпризначення на військовому полігоні під Хмельницьким

Про це свідчить ухвала суду від 3 червня.

З відповідним клопотанням до суду звернувся слідчий військової прокуратури Хмельницького гарнізону. У ньому він зазначив, що ще у грудні 1975 року виконком Хмельницької ради депутатів трудящих видав акт на право користування землею, згідно з якого в постійне користування Хмельницькій квартирно-експлуатаційній частині (нині – КЕВ Хмельницький) відведено 2487,6 га земель. Серед зазначених земель до військового містечка №65 Хмельницького гарнізону (військовий полігон) входять землі оборони загальною площею 619,19 га. Вказані землі перебувають на балансі КЕВ, частина з них закріплені за військовою частиною А0553.

Разом з тим, 20 жовтня 2005 року Хмельницька районна державна адміністрація звернулась до начальника КЕВ із проханням вирішити питання виготовлення документації, пов’язаної із вилученням земельної ділянки і передачі її у землі запасу Копистинської сільської ради, зокрема, частини земель полігону військової частини А0553, розташованої в Хмельницькому районі.

У листі Хмельницька РДА зазначила, що частина полігону не використовувалась за призначенням понад 15 років, передача вказаної земельної ділянки не впливає на стан бойової підготовки військової частини А0553.

17 березня 2006 року міністр оборони України затвердив пропозиції, викладені у протоколі №16 засідання постійно діючої комісії Міністерства оборони України, стосовно передачі до земель запасу земельних ділянок у військових містечках, в т.ч. – №65 м. Хмельницький земельної ділянки площею 286,79 га, за умови виділення 50 % земельних ділянок під індивідуальне житлове будівництво військовослужбовцям гарнізону. Після цього Головне управління квартирно-експлуатаційного управління Збройних Сил України зверталось до Західного територіального КЕУ з пропозицією провести вилучення земель після отримання рішень сесії місцевих органів самоврядування про виділення 50 % земельних ділянок під індивідуальне житлове будівництво військовослужбовцям.

За актом приймання-передачі від 16 травня 2006 року здійснено передачу земельної ділянки Міністерства оборони України (військове містечко №65) загальною площею 286,76 га, яка знаходиться на території Копистинської сільської ради до земель резервного фонду Копистинської сільської ради Хмельницького району.

Наприкінці 2006 року було видано розпорядження Хмельницької районної державної адміністрації №1300, яким 286,76 га земель Міноброни з категорії земель промисловості, транспорту, зв`язку, енергетики, оборони перевели у категорію земель сільськогосподарського призначення.

Як з’ясувало слідство, наразі на частину земель полігону військової частини А0553 присвоєно вже понад 90 кадастрових номерів. Це означає, що вилучена земля Міноброна, роздана між громадянами, які отримали державні акти на право власності.

Разом з тим, постановою слідчого військової прокуратури Хмельницького гарнізону від 3 травня 2019 року земельну ділянку площею 286,79 га військового містечка №65 визнано речовим доказом у кримінальному провадженні за ч. 3 ст. 425, ч. 2 ст. 425 (“Недбале ставлення до військової служби”) ч. 2 ст .410 (“Викрадення, привласнення, вимагання військовослужбовцем зброї чи іншого військового майна, а також заволодіння ними шляхом шахрайства або зловживання службовим становищем”), ч. 2 ст. 364 КК України (“Зловживання владою або службовим становищем”).

В судовій увхалі сказано, що накладений арешт на земельну ділянку передбачає тимчасове позбавлення права на її відчуження з метою запобігання можливості пошкодження, псування, перетворення, передачі, відчуження вищевказаної земельної ділянки.

Крім цього, підозрюваний, захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, які не були присутні під час розгляду питання про арешт майна мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково.

Більше на цю тему читайте інформацію “Під Хмельницьким незаконно відчужено 50 гектарів військового полігону

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 8

  1. Чому відсутні прізвища дерибанщиків ??? А хто ті 90 ощасливлених ???

  2. міністр Гриценко

  3. Як мене та всіх добропорядних та законослухняних громадян за…бали ці корупціонери та хапуги! Коли ви бл…дь нажеретесь земельки Української!!! Для простого українця тут вже нічого не залишилось тому і виїзджають за бугор!

  4. Простому українцю потрібно справно платити податки і слухати локшину із телевізора… а вся ця возня лише для того, щоб забрати землі, а потім знову їх продати, проте зараз і за доляри і собі грошенята…. САЛА УКРАЇНІ…

  5. Вавринчук старался, а тут арестовали… Трётся возле партии Зк, вернуть все хочет

  6. Вор должен сидеть в тюрьме. Всех в цугундер!

  7. Погоджував питання відчуження командир в/ч А 0553 полковник Оверін І.В, та його змінщик а зараз герой України генерал Гордійчук І. В. Вони повинні відповісти.

  8. Без цих персон там явно не відбувалося діі.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.