Міські голови з Хмельниччини закликали центральну владу закріпити децентралізацію в Конституції

Міські голови з Хмельниччини закликали державну владу закріпити децентралізацію в Конституції під час участі в XV Українському муніципальному форумі в Одесі.

Про це повідомила НГП консультант з комунікацій проекту «ПУЛЬС» при Хмельницькому відділі Асоціації міст України Анна Сіра.

Учасники заходу прийняли за основу звернення Асоціації міст України до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо вирішення проблемних питань органів місцевого самоврядування.

Зокрема, серед іншого вони закликали закріпити в Конституції України нову модель місцевого самоврядування та територіальної організації влади, побудовану на принципах децентралізації та субсидіарності; прийняти новий закон про службу в органах місцевого самоврядування з врахуванням положень Європейської хартії місцевого самоврядування, створивши реальні умови для формування професійного, сталого, вмотивованого складу працівників органів місцевого самоврядування; прийняти закон про засади адміністративно-територіального устрою з врахуванням принципу повсюдності місцевого самоврядування.

Серед представників Хмельницької області, які підписалися, – це міські голови Хмельницького Олександр Симчишин, Кам’янця-Подільського Михайло Сімашкевич, Славутської ОТГ Василь Сидор, Дунаєвецької міської ОТГ Веліна Заяць, Красилівської ОТГ Ніла Островська, Городоцької ОТГ Василь Підлісний, а також голови Грицівської ОТГ Людмила Тіфенбах та Лісовогринівецької ОТГ Віталій Гралюк.

Як писав НГП, на Хмельниччині широку дискусію виклав законопроект двох нардепів-мажоритарників Сергія Мельника і Володимира Мельниченка, а також депутата-“фронтовика” Миколи Федорука. Автори пропонують із 20 районів створити три:

 • Хмельницький район включатиме теперішні Віньковецький, Волочиський, Городоцький, Деражнянський, Красилівський, Летичівський, Старокостянтинівський, Старосинявський, Теофіпольський, Ярмолинецький райони;
 • Кам’янець-Подільський район – Дунаєвецький, Новоушицький, Чемеровецький райони;
 • Шепетівський район – Білогірський, Ізяславський, Полонський, Шепетівський райони.
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 5

 1. А Славута де

 2. Картавий жалівся що децентралізація меньше додала грошей, ніж навішала обов’язків. То пиздів виявляється?

  • Звичайно.
   Ви його більше слухайте. Він розкаже, що йому вигідно:
   – як розподілялася земля між КП для будівництва
   житла, а він з побратимами голосували проти. А тепер біжить вручати ключі від квартир, бо він мер який який забув хто започаткував цю справу;
   – придбання тролейбусів одноосібно приписує собі. Хоча причетним до цієї справи відомо за чиєї каденції ініційовано і започатковано це придбання.
   Є й інші приклади, але кому вони потрібні. Зараз платні коментатори почнуть грубіянити і кричати про найкращого мера.
   Вони ж з цього корита, від децентралізації, панами стали.

   • Частина населення тупо не хоче розуміти що бюджет розвитку в Картавого став в 5 разів більший, ніж в попереднього мера, а ціни зросли в 2 рази.

 3. Ви попереднікі невдахи вам зажди щось мішало як ні яйця так член йдіть на смітник історії Мельнік Чернілевскій Лесков Бучач Гладуняк шахматіст і еже с німі

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.