Справа земель Ядухи: суд звільнив з-під варти двох обвинувачених, котрі сиділи у СІЗО з 2015 року

Хмельницький міськрайонний суд змінив міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою на домашній арешт для колишнього начальника управління у справах сім’ї, молоді та спорту Хмельницької облдержадміністрації Олександра Данилюка і мешканця села Лісові Гринівці Хмельницького району Дмитра Коваля, котрі є фігурантами у так званій “справі земель” екс-губернатора Василя Ядухи.

Дмитро Коваль і Олександр Данилюк. Скріншот з відео “Поділля-Центру”

Відповідну ухвалу виніс 27 травня суддя Олександр Піндрак.

За даними слідства, Данилюк і Коваль, а також Анжела Козак (з моменту досудового розслідування вона не була під вартою – НГП) є фігурантами земельної афери, в якій замішані десятки осіб, частина з них колишні студенти. Протягом 2010-2011 років через підставних осіб вдалося “назбирати” 53,2 га загальною вартістю 20 млн. 726 тис. грн на території Михайлюцької сільської ради Шепетівського району, Стуфчинецької, Грузевицької, Ружичанської та Шаровечківської сільських рад Хмельницького району. У більшості випадках кінцевим бенефіціаром земельних ділянок ставала Наталія Ядуха, дружина тодішнього голови Хмельницької ОДА Василя Ядухи.

Відмовляючи у задоволенні клопотання прокурора, суд зазначив, що наразі допитані всі свідки та представник потерпілого, а відтак, відпадає можливість обвинувачених впливати або спотворити будь-які документи. Також був відкинений ще один ризик – можливого переховування від суду.

Таким чином, до Данилюка і Коваля застосований нічний домашній арешт (з 22.00 год вечора до 6.00 год ранку наступного дня).

“Данилюк вже відбув те покарання, яке він отримав би, якби суд його визнав винуватим. Тільки відбув без визнання його вини, не маючи жодного майна, яким він нібито заволодів. І це при тому, що без нього народилась і прожила перші три роки життя його дитина. Таке рішення суду (про зміну запобіжного заходу – НГП), на мій погляд, є законним за змістом, а за часом – мало бути ухвалено значно раніше”, – прокоментувала НГП захисник Данилюка Аля Возняк.

Додамо, що Коваль і Данилюк перебували під вартою з 24 жовтня 2015 року.

Крім цього, за інформацією держпорталу “Судова влада України”, наразі є шість цивільних справ щодо визнання незаконними та скасування розпоряджень Хмельницької і Шепетівської РДА. Мова йде про земельні ділянки, які отримали колишні студенти на підставі розпоряджень голів райдержадміністрацій, а потім ці ділянки подарували дружині екс-губернатора Наталії Ядусі. Вона у цих справах є одним із відповідачів.

Три із вказаних справ (686/6748/15-ц; 688/1306/15-ц; 686/6754/15-ц) зупинені до ухвалення рішення по кримінальній справі, де фігурують Данилюк, Коваль і Козак.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 9

  1. Аля реальна дура!

  2. ядуха мав би сидіти поруч, прикро що цього величезного злодія не посадили. Ще васька відповість за все…

    • Цого це він має сидіти. Він же з недоторканих. Революції революціями, а суди добре знають, кого не можна садити.

  3. Тому і програв вибори Петро Олекс. Порош.
    Що за 5 років не можна було довевсти до розуму цю справу і посадити Ядуху?

  4. Ну ви і наївні. Для довідки Василь Степанович я…. успішно працює на Вінницькому рошені. А ви кажете ПОП не довів до кінця і не посадив. ))))) Просто смішно

  5. Взяли б другого адвоката,уже б давно вышли. Следующий Франко,он думал,что Лозовой на всю жизнь пришел.

  6. хай дуть до зекоманди. Данилюк – такий же хуупівець як стефанчук і монастирський. Хууп – джерело і кузня корупціонерів. Птєнци леонтія чорного

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.