Справу головбуха “Спецкомунтрансу” з розтрати 1,6 млн грн передано до суду

За процесуального керівництва Хмельницької місцевої прокуратури слідчим відділом Хмельницького відділу поліції Головного управління Національної поліції України в області завершено досудове розслідування за фактом привласнення коштів одного із комунальних підприємств Хмельницької міської ради (мається на увазі головний бухгалтер комунального підприємства “Спецкомунтранс” Вадим Пастернак – НГП).

Як повідомляє прес-служба обласної прокуратури, кримінальне провадження розпочато за заявою новопризначеного директора (Олександра Зіміна – НГП), який виявив нестачу.

Під час слідства встановлено, що кошти привласнив колишній головний бухгалтер підприємства. З листопада 2016 до жовтня 2018 року з метою особистого збагачення та зловживаючи службовим становищем він вносив у банківські платіжні системи підприємства завідомо неправдиві відомості про зарахування на власний картковий рахунок «заробітної плати» та перераховував кошти на власну користь.

У результаті вказаних дій комунальному підприємству завдано майнової шкоди на суму понад 1,6 млн грн.

За результатами розслідування зібрано достатню кількість доказів вчинення колишньою службовою особою комунального підприємства кримінальних правопорушень, передбачених ч. ч. 3, 5 ст. 191 (привласнення чужого майна шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинене в особливо великих розмірах та повторно) та ч. 3 ст. 362 (несанкціонована зміна інформації, яка оброблюється в автоматизованій системі, вчинена особою, яка має право доступу до неї, що заподіяло значної шкоди) КК України.

Обвинувальний акт у вказаному кримінальному провадженні направлено для розгляду до Хмельницького міськрайонного суду.

Найвища міра покарання за статтями обвинувачення передбачена ч. 5 ст. 191 КК України – позбавлення волі на строк від семи до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

За даними сайту “Судова влада України”, справу Пастернака розглядатиме Хмельницький міськрайонний суд у складі трьох суддів – головуючої Світлани Данькової та суддів Володимира Навроцького і Валерія Слободяна. Потерпілою стороною виступає диретор КП Олександр Зімін.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 4

 1. Трохи написали дурницю, бо директор не може бути потерпілим. Гроші вкрадені у людей, які платили за вивіз сміття. Але чому не ставиться питання про повернення цих коштів винним ? Треба повідомити, що арештовано із майна винного, яке може бути конфіскованим, чи подано підприємством цивільний позов про відшкодування збитків ?

 2. Кому з вищого керівництва заносилась частина? Виявили? Картавому, Нестеруку чи ваське дурню?

 3. КП є власністю міської ради.
  Як таке могло трапитися на підвідомчому підприємстві?
  Тарифи перераховують майже кожне півріччя. Що ж то за такі розрахунки робили, що не бачили мільйонних зловживань?
  Штати в МВ роздуті, посади зайняті, Гончарук з Новодон дефілюють перед камерами. А комунальні підприємства в лізинг позаганяли не чесні на руку бухгалтери?
  Це приклад чесності і порядності команди самохвалова симчишина.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.