Загибель сім’ї дільничного в ДТП: поліція перевіряє можливий тиск адвоката обвинуваченого на суддів

Слідче управління Нацполіції в Хмельницькій області розслідує кримінальне провадження за фактом втручання в діяльність судових органів (ч.1 ст.376 КК України), де фігурантом є адвокат Віктор Колбанцев, який захищає водія з Летичева, котрий спричинив загибель сім’ї дільничного внаслідок ДТП.

Про це свідчить ухвала Хмельницького міськрайонного суду, яку 3 травня опубліковано у судовому реєстрі.

У ході досудового розслідування з’ясовано, що з боку захисника Колбанцева під час розгляду резонансної справи в Апеляційному судді Хмельницької області здійснювався тиск на колегію суддів Вітюк В.І., Болотіна С.М., Барчука В.М.  шляхом поширення в мережі медійної інформації маніпулятивного характеру.

У вересні 2018 року згадані судді зверталися до Вищої ради правосуддя і Генерального прокурора з проханням розглянути факт втручання пана Колбанцева у діяльність суду.

У свою чергу наприкінці грудня ВРП звернулася до Генпрокуратри з вимогою надати інформацію про розслідування та розкриття злочину, вчиненого щодо суддів апеляційного суду Хмельницької області.

Наразі хмельницький суд надав доступ слідству до матеріалів справи №678/100/15-к з можливістю її вилучення з Летичівського районного суду, в тому числі в електронному вигляді, аудіозаписів судових засідань, які проходили до Апеляційного суду Хмельницької області.

Мова йде про справу Євгена Неймака, який на початку серпня 2015 року грубо порушив правила дорожнього руху, виїхавши автомобілем «Toyota Land Cruizer» на зустрічну смугу та допустив зіткнення з автомобілем «ВАЗ 21063». За кермом «шістки» перебував 29-річний дільничний інспектор Летичівського райвідділу міліції. Він, його 22-річна дружина та однорічний син загинули на місці.

Позашляховик, яким керував Євген Неймак. Фото прес-служби обласної міліції

У червні 2017 року Летичівський районний суд визнав винним Неймака за ч. 3 ст. 286 КК України і призначив покарання у вигляді 9 років позбавлення волі, з позбавлення права керувати транспортними засобами терміном 3 роки.

У грудні 2018 року Хмельницький апеляційний суд змінив вирок суду першої інстанції, виключивши з нього посилання на обставину, що обтяжує покарання вчинення Неймаку – це стан алкогольного сп’яніння.

У квітні 2019 року Верховний суд відкрив касаційне провадження за скаргою засудженого на вирок Летичівського районного суду та ухвалу Хмельницького апеляційного суду.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.