Колишнього головного міліціянта Хмельницького повторно судитимуть за побиття людини

Хмельницький міськрайонний суд вдруге взявся за справу колишнього начальника центрального відділення хмельницької міліції Сергія Войтюка, обвинуваченого за ч. 3 ст. 365, ч. 1 ст. 371 КК України (“Перевищення влади або службових повноважень”, “Завідомо незаконне затримання або незаконний привід”).

За даними сайту “Судова влада України”, головуючим обрано суддю Олександра Трембача. Перше засідання призначено на 3 травня.

Як писав НГП, вироком Хмельницького міськрайонного суду від 16 квітня 2018 року екс-міліціянта Войтюка було визнано винним у вчиненні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 365, ч. 1 ст. 371 КК України та призначено  покарання у вигляді 5 років позбавлення волі, з позбавленням права займати посади в правоохоронних органах строком на 3 роки.

На підставі ст. 75  КК України засудженого від відбування основного покарання у виді позбавлення волі звільнено з випробуванням та  встановлено іспитовий строк 3 роки. Водночас з обвинуваченого на користь потерпілого стягнуто усі  понесені витрати на відшкодування матеріальної  шкоди, а також  понад 400 тис. грн моральної шкоди.

28 січня 2019 року колегія суддів судової палати з розгляду кримінальних справ Хмельницького апеляційного суду скасувала вирок Хмельницького міськрайонного суду від 16 квітня 2018 року.

Головуюча суддя Валентина Бондар дійшла висновків, що вирок суду підлягає скасуванню через допущення істотних порушень. Так, на диску, який долучили до кримінальної справи, відсутній запис судового засідання від 14 вересня 2016 року. На запит апеляційного суду про надання такого запису судом першої інстанції повідомлено про неможливість надання такого запису, оскільки архівна копія запису в суді першої інстанції відсутня також. В наявності в справі є лише диск та журнал судового засідання, а сама фонограма відсутня.

Запис засідання від 14 вересня 2016 року мав містити фіксування оголошення прокурором обвинувального акту, вирішення судом питань, пов’язаних з обсягом і порядком дослідження доказів, фіксування допитів шести свідків та потерпілого Артура Сторожука, показання яких покладено в основу обвинувального вироку.

Вказані обставини, переконана апеляційна інстанція, є безумовними підставами, згідно з п. 7 ч. 2 ст. 412 КПК України для скасування вироку суду та призначення нового розгляду в суді першої інстанції.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 6

  1. Якщо нема диску, то хтось же винен у цьому ? Негайно порушити питання про притягнення до відповідальності працівників суду разом з суддею, що розглядав справу. Бардак в міськрайонному суді.

  2. Мусара судить!!!

  3. А відеозапис пропав , тільки тому , що це вигідно потерпілій стороні . Шахраї знаходять всюди своїх . Від лап Сторожука , страждає не мало сімей .

    • А можна повний перелік постраждалих сімей? І як конкретно ці родини страждають? Згвалтовані дружини та мальчікі в трусіках на хрестах розвішані? Бажано фото та відео знущань.

  4. У нас повсюду висят номера куда обратиться гражданину, если его обидел полицейский но нет ни одного номера куда обратиться полицейскому, если его унизил гражданин!!!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.