За незаконне затримання і побиття людини екс-начальник хмельницької міліції одержав три роки умовно

Хмельницький міськрайонний суд визнав винного колишнього начальника центрального відділення хмельницької міліції Сергія Войтюка за ч. 3 ст. 365, ч. 1 ст. 371 КК України (“Перевищення влади або службових повноважень”, “Завідомо незаконне затримання або незаконний привід”) і призначив покарання у вигляді 5 років позбавлення волі, яке на підставі ст. 75 КК України замінив на іспитовий строк 3 роки.

Про це свідчить вирок судді Тетяни Бацуци від 16 квітня.

За даними досудового розслідування, 21 вересня 2010 року поблизу бару «Пелікан» (мікрорайон Ракове) сталася пожежа автомобіля Ford Probe, куди виїхала група правоохоронців на чолі з начальником Войтюком. Обвинувачений обізвав власника пошкодженого автомобіля хмельничанина Артура Сторожука «клоуном» і заявив, що він сам підпалив свій автомобіль. Це спровокувало подальшу суперечку між чоловіками.

Тоді Войтюк покликав підпорядкованих працівників міліції, сказавши їм «покажіть йому, хто я такий», і дав вказівку затримати потерпілого. Правоохоронці скрутили руки Сторожуку, одягнувши в кайданки. Потім начальник відділення поліції гумовим кийком наніс удари Сторожуку в область правого плеча. Пізніше медики зафіксували закритий перелом правої плечової кістки.

Того ж дня міліціонери за наказом Войтюка конвоювали Сторожука до обласного наркологічного диспансера для проведення медичного обстеження на стан сп’яніння. Результат підтвердив тверезий стан потерпілого.

Слідство з’ясувало, що будь-яких протоколів про затримання Сторожука чи вчинення ним адміністративного правопорушення з боку міліціянтів складено не було. Жодного рішення про наявність в діях потерпілого ознак правопорушення уповноваженими на те державними органами не прийнято.

Винність Сергія Войтюка у вчиненні злочинів підтверджується сукупністю зібраних по справі доказів та свідчень очевидців.

Крім цього, комісійна судово-медична експертиза з’ясувала, що “складний перелом у потерпілого утворився внаслідок ударної дії предметом, яким міг бути гумовий кийок, ззаду на викручену плечеву кістку, повністю виключивши його отримання внаслідок падіння або лише скручування руки, без удару на неї”.

Водночас суд частково задовольнив цивільний позов Артура Сторожука. Зокрема, з Войтюка буде стягнено 33,3 тис. грн матеріальної шкоди, 400 тис. грн моральної шкоди і 39 тис. грн судових витрат.

На вирок може бути подана апеляція до Апеляційного суду Хмельницької області протягом 30 днів з дня його проголошення.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 5

  1. А що цей член робив у Раково ? У нього що в центрі не було чим зайнятись ??? Словом МУСОР.

  2. Взагалі то справедливо,но матеріально мало покарали

  3. Може і жорстоко бити людей, але Сторожуку мало дали!

    • а ти не хочешь оказатися на його місці? напевно тоді нос свій не будешь пхати куди не треба і я зик за зубами будешь тримати

    • Сторожук ще той клоун і дійсно мало получив…

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.