Порошенко доручив Кабміну внести до парламенту законопроект про розміщення, проектування та будівництво двох енергоблоків ХАЕС

Президент України Петро Порошенко видав Указ щодо підтримки розвитку ядерної енергетики та підвищення рівня безпеки у сфері її використання.

Відповідний Указ №104/2019 опублікований на сайті Глави держави.

Зокрема, згідно з документом, Порошенко доручив Кабінету міністрів України невідкладно внести в установленому порядку на розгляд Верховної Ради України законопроект про розміщення, проектування та будівництво енергоблоків №3 тa №4 Хмельницької атомної електростанції.

Також президент доручив Кабміну у двомісячний термін внести до парламенту законопроекти щодо збільшення розміру субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження; про віднесення коштів від збору на соціально-економічну компенсацію ризику населення, яке проживає на території зони спостереження, до джерел формування спецфонду Держбюджету для гарантованого спрямування таких коштів у вигляді субвенції відповідним місцевим бюджетам; щодо вдосконалення механізму захисту від інфляції коштів фінрезерву для зняття з експлуатації атомних блоків.

Як писав НГП, 18 березня міський голова Нетішина Олександр Супрунюк попросив президента Петра Порошенка сприяння у питанні добудови енергоблоків №3 і №4 Хмельницької АЕС.

“Ми – за добудову третього і четвертого енергоблоків Хмельницького і вимагаємо їх добудувати, бо без цього ми не виживемо. При добудові енергоблоків, дуже прошу, щоб 10% отримало місто Нетішин, як це передбачено проектними розрахунками”, – зазначив він.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 2

  1. Якщо подивитися на інші коментарі тут у цьому пості, порозмовляти з пересічними людьми на тему атомної і взагалі електроенергетики на Україні, та і взагалі звернути увагу на ступень «зааганжованності» цією темою наших політиків, можновладців і ЗМІ, то виходить, що наших людей
    «Чогось» нікого зовсім не цікавить справжня «атомно-вибухова» ситуація, яка складається / вже склалася з цим у нас. Адже: В Україні з 15-ти працюючих на даний час реакторів АЕС (а Україна з «відомих» причин зараз майже на 60 -:- 70 % забезпечується електроенергією від АЕС) у 13 таких реакторів закінчився визначений науковцями, конструкторами, проектувальниками та виробниками «гарантований термін безпечної експлуатації» (30 років). За правилами МАГАТЕ без здійснення відповідних заходів їх просто забороняється експлуатувати. На даний час Україна є єдиною у світі країною на території якої експлуатуються атомні реактори АЕС з простроченим «гарантованим терміном безпечної експлуатації». Але українців чомусь зовсім не цікавить своя безпека (можливі катастрофи «всесвітнього» / «загально-цивілізаційного» масшабу). Чи може усе таки поживемо «при свічках» (Україна зараз не виробляє ні гасу, ні гасових ламп) та відмовимся від ТБ і Інету.

    • +
      А еще аналогичная ситуация предстоящей катастрофы с днепровским каскадом ГЭС и водохранилищ..смоет половину Украины в Черное море без всякого Путина…

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.