Мер Нетішина – президенту: вимагаємо добудувати два енергоблоки ХАЕС, бо без них не виживемо

Міський голова Нетішина Олександр Супрунюк попросив президента Петра Порошенка сприяння у питанні добудови енергоблоків №3 і №4 Хмельницької АЕС.

Про це сьогодні він сказав під час наради з питань розвитку атомної енергетики за участю президента у Нетішині.

“Ми – за добудову третього і четвертого енергоблоків Хмельницького і вимагаємо їх добудувати, бо без цього ми не виживемо. При добудові енергоблоків, дуже прошу, щоб 10% отримало місто Нетішин, як це передбачено проектними розрахунками”, – зазначив він.

Крім цього, Супрунюк порушив перед главою держави питання своєчасної компенсації коштів “Енергоатомом”  ризики населенню, яке проживає у зоні спостереження АЕС. Він зауважив, що протягом п’яти останніх років міста-супутники недоотримали 1,5 млрд. грн.

“Ці гроші необхідні для утримування протирадіаційних укриттів та низки інфраструктурних об’єктів”, – наголосив градоначальник.

Як відомо, 11 липня 2018 року Кабінет міністрів затвердив техніко-економічне обґрунтування (ТЕО) добудови енергоблоків №3 і №4 Хмельницької АЕС (ХАЕС, Нетішин, Хмельницька область) вартістю 72,4 млрд грн (у цінах на 5 травня 2017 року).

При цьому вказується, що це не остаточна вартість. Для потреб 30 км зони спостереження передбачено виділення до 10% від загальної вартості добудови.

Терміни будівництва – 84 місяці від початку робіт, а введення в експлуатацію енергоблоку №3 – приблизно 2025 рік. Загальний стан будівельної частини на момент припинення робіт енергоблоку №3 – 75%, енергоблоку №4 – 28%. Також зазначено, що можливе перше завантаження ядерного палива виробництва компанії Westinghouse (США).

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 11

 1. а что * Президент был в Нетешине ?

 2. Я не хотел бы это обсуждать.

 3. Зараз ми у Віньковецькому районі покажемо результат за Петра Олексійовича 15 відсотків. Нам у підмогу в четвер приїде допомагати директор департаменту соціального захисту населення
  Хмельницької обласної державної адміністрації Лукомська Світлана Іванівна, а в п’ятницю Герега Олександр Володимирович, довірена особа Петра Олексійовича.

 4. Кто такой Зеля ???

 5. Якщо подивитися на інші коментарі тут у цьому пості, порозмовляти з пересічними людьми на тему атомної і взагалі електроенергетики на Україні, та і взагалі звернути увагу на ступень «зааганжованності» цією темою наших політиків, можновладців і ЗМІ, то виходить, що наших людей зовсім не цікавить справжня «атомно-вибухова» ситуація, яка складається / вже склалася з цим у нас. Адже: В Україні з 15-ти працюючих на даний час реакторів АЕС (а Україна з «відомих» причин зараз майже на 60 -:- 70 % забезпечується електроенергією від АЕС) у 13 таких реакторів закінчився «гарантований термін безпечної експлуатації» (тобто, без здійснення відповідних заходів їх просто забороняється експлуатувати). Таким чином виходить, що на даний час Україна є єдиною у світі країною, на території якої експлуатуються атомні реактори АЕС з простроченим «гарантованим терміном безпечної експлуатації», тобто – «українців» зовсім не цікавить своя безпека (можливі катастрофи «всесвітнього» / «загально-цивілізаційного» масшабу). А може поживемо «при свічках» (Україна зараз не виробляє ні гасу, ні гасових ламп) та відмовимся від ТБ і Інету.

  • Шо ти мелеш!!!! Ти, ікспьорд сраний. “Гарантований термін безпечної експлуатації”- це шо за висер? Дебіле, шо в дурдом інтернет провели і з тебе гамівну сорочку зняли? Іди бояришнику наверни, ато мозок засох остаточно.

   • Це ж треба бути таким печерним ідіотом, як цей Бандерівець. Верніше ні печерним, а “схронним”. Унікум. Я навіть не обіжаюсь, бо це кліничний випадок з загостренням в усі пори року.

 6. Смысл с его визитов, почему за 5 лет не выплатил 1,5 млрд. грн.?

 7. Только обещает, но ничего не делает.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.