Добудова двох енергоблоків Хмельницької АЕС вартує 72,4 млрд грн – уряд

Кабінет міністрів затвердив техніко-економічне обґрунтування (ТЕО) добудови енергоблоків №3 і №4 Хмельницької АЕС (ХАЕС, Нетішин, Хмельницька область) вартістю 72,4 млрд грн (у цінах на 5 травня 2017 року).

Відповідне рішення було ухвалено на засіданні уряду 11 липня, передає УНІАН.

Рішення вимагає подальшого доопрацювання Міністерства енергетики та вугільної промисловості разом з Національною атомною енергогенеруючою компанії «Енергоатом» і Міністерством економічного розвитку і торгівлі в частині впровадження на енергоблоках №3 і №4 ХАЕС реакторних установок, крім установок виробництва країни-агресора.

ідзначається, що компанія Škoda JS (Чехія), яка, згідно з ТЕО поставлятиме реакторні установки для даних енергоблоків, належить компанії «Об’єднані машинобудівні заводи» (Росія).

Згідно з ТЕО, після денонсування договору про добудову цих енергоблоків з Росією єдиним варіантом, що забезпечує добудову в найкоротші терміни за мінімізації витрат, є застосування реакторної установки (РУ) ВВЕР-1000 (водо-водяний енергетичний реактор) виробництва компанії Škoda JS (Чехія).

На двох енергоблоках передбачається встановлення турбіни виробництва компанії «Турбоатом», а генератора від «Електроважмашу» (обидва підприємства – Харків). Встановлена електрична потужність двох енергоблоків становитиме 2094 МВт, а двох турбогенераторів – 2200 МВт. Таким чином, можлива експлуатація двох енергоблоків на потужності 2200 МВт. Річне виробництво електроенергії двох енергоблоків – 16,226 млрд кВт-год.

Загальна вартість добудови двох енергоблоків – 72,4 млрд грн (у цінах на 5 травня 2017 року), в тому числі вартість обладнання – 46,3 млрд грн.

При цьому вказується, що це не остаточна вартість. Для потреб 30 км зони спостереження передбачено виділення до 10% від загальної вартості добудови.

Терміни будівництва – 84 місяці від початку робіт, а введення в експлуатацію енергоблоку №3 – приблизно 2025 рік. Загальний стан будівельної частини на момент припинення робіт енергоблоку №3 – 75%, енергоблоку №4 – 28%. Також зазначено, що можливе перше завантаження ядерного палива виробництва компанії Westinghouse (США).

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.