Верховний суд поставив крапку у “розбазарюванні” земель хмельницького аеропорту

Верховний суд залишив без змін рішення суду першої інстанції, яким задоволено позовні вимоги прокуратури Хмельниччини про визнання недійсними розпорядження та державного акта на землі вартістю понад 2 млн грн, неправомірно передані у приватну власність.

Фото Віталія Тараненка

Про це повідомляє прес-служба обласної прокуратури.

Підставою для прокурорського реагування стало те, що, відповідно до розпорядження Хмельницької районної державної адміністрації у 2009 році громадянину (Валентину Фіщук – НГП) для ведення товарного сільськогосподарського виробництва виділено у натурі (на місцевості) близько 1,9 га землі, розташованої на території Розсошанської сільської ради.

Виявилось, що ця ділянка входить у масив земель, що на праві постійного користування ще з 1982 року належать комунальному підприємству «Аеропорт Хмельницький», а тому передаватись у власність особи не могла.

У зв’язку із цим, діючи на захист інтересів держави, прокуратура звернулась до суду з вимогою визнати вказане розпорядження райдержадміністрації та державний акт на право приватної власності на землю недійсними.

Вказане рішення створює умови для повернення цих ділянок законному користувачу та відновлення фактичної роботи підприємства у майбутньому.

Не погоджуючись із обґрунтованою позицією Хмельницького міськрайонного суду, відповідач оскаржував її в апеляційному та касаційному порядках, однак у задоволенні касаційної скарги Верховним судом йому відмовлено.

Наразі у Верховному суді знаходиться касаційна скарга Петра Бицика, якому Хмельницька РДА погодила виділення земельної ділянки площею 0,97 га, що належить КП «Аеропорт Хмельницький».

Також продовжує судитися колишній сільський голова Ружичнянської сільської ради Хмельницького району Лариса Андрєєва. У 2012 році їй виділили дві “аеропортівські” земельні ділянки загальної площею 1,48 га під особисте селянське господарство. Хмельницький міськрайонний суд задовольнив позов прокуратури про визнання недійсним розпорядження Хмельницької РДА та державний акт на право приватної власності на землю за Андрєєвою.

Нині справа знаходиться в Хмельницькому апеляційному суді.

Крім цього, Андрєєва під час розгляду справи у першій інстанції продала 1,48 га іншій особі.

Більше читайте публікацію “Хмельницький аеропорт у земельній облозі“.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 3

  1. З наближенням виборів рейтинги кандидатів у Президенти стають приводом для маніпуляцій, нереалістичних очікувань, поспішних висновків.

  2. А що це за спритник такий, що хапнув землю летовища ???

  3. Все эти фищуки, быцыки и пр. в свое время отстегнули бабла кому-то, а сейчас остаются с носом.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.