Бізнесмен націлився на чергового потужного регіонального гравця – Аграрну партію
Після тотальної поразки 2014-го року з командою Януковича родина Герег зробила висновки і планомірно здійснює спроби наростити свій політичний вплив з регіону, з Хмельниччини. Перш за все, ставка була зроблена на власний політичний проект та поступове поглинання ключових гравців Хмельницького краю. Така стратегія має свою логіку, бо, як показує практика, саме потужні регіональні гравці завжди затребувані Києвом при будь-якій владі.
В 2014-му році Герега не тільки зберіг свій мандат, незважаючи на співпрацю з режимом Януковича до Майдану, а й зумів провести по мажоритарці у парламент свого помічника Андрія Шиньковича. Той відразу влився в лави президентської політичної сили – фракцію партії «Блок Петра Порошенка».
А вже 2015-тий рік став визначальним у формуванні впливу Гереги на Хмельниччину. Старт власного політичного проекту «За конкретні справи» можна вважати вдалим. Найбільша фракція в облраді в 20 чоловік та контроль відразу над декількома райрадами. Навіть у Хмельницькій міськраді з’явилася власна фракція у 6 чоловік. Цікава деталь: відстоювати результати виборів в облраду довелося у жорсткій конфронтації з президентською силою, котра тоді оскаржувала дані голосування. Затяжні політичні бої завершилися союзом і фракції таки утворили пропрезидентську більшість в новій раді.
Маючи два мандати нардепів та представників в органах місцевого самоврядування регіону, Герега по-тихеньку опрацьовував Президента у Києві та чекав на свій шанс. З нагоди Дня Конституції в 2017-р. він отримав з рук Порошенка орден «За заслуги» ІІ ступеня, незважаючи на те, що голосував за «диктаторські закони» від 16 січня 2014р. А це дорогого стоїть! До того ж, більш-менш міцні позиції партії «ЗКС» на Хмельниччині при недієвій в регіоні БПП, за показаної лояльності Гереги главі держави, зробили свою справу. Шукаючи потужних регіональних гравців для президентського забігу, Порошенко зробив ставку на Хмельниччині на Герегу. Топ-менеджер «Епіцентру» Вадим Лозовий стає головою Хмельницької ОДА, а Андрій Шинькович очолює територіальну організацію партії БПП. В обмін на ці призначення команда Гереги сьогодні намагається дати діючому президенту бажаний для нього результат голосування на Хмельниччині. На перший погляд зіграла і ставка Гереги. Але як показують результати багатьох опитувань, вихід у другий тур його фаворита не стовідсоткові…
До того ж, очевидно, що ЗКС обмежена електорально, адже багатьма виборцями сприймається, як кишенькова партія власника «Епіцентра», а БПП може стати тимчасовим політичним проектом майбутнє якого після президентських та парламентських виборів туманне. Ну і в будь-якому випадку там є свій лідер і потужні персони на центральному рівні. Питання на кого робити подальшу ставку?
Саме під таким кутом слід розглядати подію, яку жваво обговорювали минулого тижня аграрії Хмельниччини – продаж Алімом Міщуком своїх земельних активів, як писали ЗМІ, за більше ніж мільйон долларів США фірмі Гереги «Агрохолдингу 2012».
На перший погляд у ситуації з Міщуком є єдина своя пікантність – він був одним з лідерів «руху опору» агресивній бізнес-стратегії Гереги в регіоні. Але тепер так пояснює продаж своїх активів опонентові: «Я прийняв рішення зосередитися виключно на роботі в Аграрній партії, де займаю посаду заступника голови цієї політсили. Ми поставили завдання на чергових виборах зайти до Верховної Ради».
Так, Алім Міщук є першим заступником голови Аграрної партії України, відомим активним її представником в області. Партія має потужні осередки в щонайменше 10-ти регіонах і найголовніше – хороші політичні перспективи за будь-якого розвитку президентської кампанії. Соціологи уже не перший рік фіксують серйозний запит у суспільстві на аграрний політичний проект. А свою дієвість у Хмельницькій області АПУ демонструвала неодноразово, перемагаючи на виборах в ОТГ. До речі, в тому числі і на окрузі Андрія Шиньковича. Погодьтеся, ласий шматок політичного пирога якого так не вистачає Герезі.
А взагалі цікава логіка чи не так? Зосереджуватися на політиці в аграрному проекті, продаючи свої активи бізнесовому та політичному опонентові!? Та для політичної стратегії Гереги це уже звичний почерк. З ворога на політичну соратницю він уже перетворив активну учасницю Майдану та особистого свого критика Наталію Вишневську (тепер депутат облради від «ЗКС»). Ну і історію примирення та поглинання донедавна ворожого БПП ми описували вище. Тому плани взяття під контроль, як мінімум, регіонального осередку Аграрної партії не виглядають такими вже примарними.
Володимир Пилипчук