Енергоблок №1 Хмельницької АЕС виведено на плановий ремонт

25 листопада о 01 год. 56 хв. енергоблок №1 Хмельницької АЕС відключено від енергомережі через посадку стопорних клапанів турбогенератора. О 4 год. 00 хв. енергоблок виведений в плановий ремонт згідно з графіком.

Як повідомляє інформаційний центр відокремленого підрозділу ХАЕС, радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.

Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1003 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,32 млн. кВт. год електроенергії, а з початку місяця – 229,04 млн. кВт . год електроенергії.

Як писав НГП, НАЕК “Енергоатом” подала всі необхідні документи для ремонтних робіт із продовження проектного терміну експлуатації першого блоку Хмельницької АЕС, що завершується 13 грудня.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Один коментар

 1. Корчагін
  24.11.2018 at 15:04
  Продовжать без сумніву термін експлуатації, плювати їм на населення поблизу ядрьоної прохової бочки

  ВІДПОВІCТИ
  Знову В.В.Путенко
  24.11.2018 at 19:12
  Продовжувати “проектний темін експлуатації” може тільки автор проекту, який, як відомо, знаходиться в РФ.
  Тако ж не секрет, що вже давно частка АЕС у виробництві електроенергії на Україні перевищує 50-:-60 %, а після т.з. «майдану», в зв’язку з катастрофічним зменшенням постачання вугілля з Донбасу та тим, що в «зоні ризику» розташовані значні потужності ТЕС, ця доля ще збільшилася. Але, займаючись «розподілом» створених усім народом об’єктів державної власності, портфелів та грошових потоків, чогось ні хто не звертає уваги (чи не знає?) на наступне:
  1. Гарантований термін безпечної експлуатації (приблизно 30 років) змонтованих на наших АЕС реакторів радянського виробництва закінчується, а єдиний пострадянський реактор був закінчений монтажем на початку 2000-их років на Хмельницькій АЕС в основному теж з агрегатів ще радянського виробництва (введений в експлуатацію в першій половині 90-их на Запоріжській АЕС агрегат можна взагалі вважати радянським). Таким чином з 15-ти перманетнодіючих на даний час на Україні реакторів АЕС у 13-ти закінчився т.н. “гарантований термін безпечної експлуатації” і Україна є єдиною у світі країною, яка експлуатує “прострочені” атомні реактори (ядерні/термоядерні реактори є поки що мрією людства).
  2. Нічого реального стосовно розбудови на Україні нових потужностей АЕС не робиться (контракт с Росією щодо співпраці у будівництві нових реакторів на АЕС розірваний, конкретних дій з іншими партнерами не має).
  3. Також припинені роботи (співпраця з Росією) з будівництва на Кировоградщині (де є відповідна сировина) потужностей з виробництва паливних елементів для АЕС.
  Отже через деякий час ми будемо, або суттєво ризикувати, експлуатуючи старі потужності АЕС, або… сидіти при свічках (на Україні навіть гасових ламп вже не можуть виробляти).
  Крім вказаного, на мій погляд, дуже велика вірогідність виникнення наступного дуже суттєвого ризику, а саме: Одержуючи паливні елементи для АЕС з Росії «відроблені» елементи ми повертали туди ж. А тепер, розірвавши з Росією відповідні відносини, де ми їх будемо утилізовувати та / або «захоронювати»?

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.