“Енергоатом” подав всі необхідні документи для продовження терміну експлуатації блоку №1 ХАЕС

НАЕК “Енергоатом” подала всі необхідні документи для ремонтних робіт із продовження проектного терміну експлуатації першого блоку Хмельницької АЕС, що завершується 13 грудня, повідомила прес-служба Державної інспекції ядерного регулювання України за підсумками вчорашнього засідання колегії з розгляду питання підготовки до виконання необхідних організаційно-технічних заходів.

“Експлуатуючою організацією представлений комплект документів по експлуатації цього енергоблоку в зупиненому стані на період виконання необхідних організаційно-технічних заходів для обґрунтування можливості його довгострокової експлуатації”, – зазначено в повідомленні.

Під час засідання колегія “вирішила вважати можливим розгляд питання про відновлення експлуатації енергоблоку №1 ХАЕС на енергетичних рівнях потужності”.

Як повідомляв раніше “Енерогоатом”, у листопаді роботу енергоблоку №1 Хмельницької АЕС буде зупинено на планово-попереджувальний ремонт тривалістю 257 діб, за цей час будуть виконані всі необхідні заходи для отримання ліцензії на продовження терміну його експлуатації. Також у НАЕК зазначали, що загалом станція готова до ремонту. Хмельницький енергоблок №1 буде десятим блоком українських АЕС, на яких виконуються ремонтні роботи для продовження експлуатації.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 2

 1. Продовжать без сумніву термін експлуатації, плювати їм на населення поблизу ядрьоної прохової бочки

 2. Продовжувати “проектний темін експлуатації” може тільки автор проекту, який, як відомо, знаходиться в РФ.
  Тако ж не секрет, що вже давно частка АЕС у виробництві електроенергії на Україні перевищує 50-:-60 %, а після т.з. «майдану», в зв’язку з катастрофічним зменшенням постачання вугілля з Донбасу та тим, що в «зоні ризику» розташовані значні потужності ТЕС, ця доля ще збільшилася. Але, займаючись «розподілом» створених усім народом об’єктів державної власності, портфелів та грошових потоків, чогось ні хто не звертає уваги (чи не знає?) на наступне:
  1. Гарантований термін безпечної експлуатації (приблизно 30 років) змонтованих на наших АЕС реакторів радянського виробництва закінчується, а єдиний пострадянський реактор був закінчений монтажем на початку 2000-их років на Хмельницькій АЕС в основному теж з агрегатів ще радянського виробництва (введений в експлуатацію в першій половині 90-их на Запоріжській АЕС агрегат можна взагалі вважати радянським). Таким чином з 15-ти перманетнодіючих на даний час на Україні реакторів АЕС у 13-ти закінчився т.н. “гарантований термін безпечної експлуатації” і Україна є єдиною у світі країною, яка експлуатує “прострочені” атомні реактори (ядерні/термоядерні реактори є поки що мрією людства).
  2. Нічого реального стосовно розбудови на Україні нових потужностей АЕС не робиться (контракт с Росією щодо співпраці у будівництві нових реакторів на АЕС розірваний, конкретних дій з іншими партнерами не має).
  3. Також припинені роботи (співпраця з Росією) з будівництва на Кировоградщині (де є відповідна сировина) потужностей з виробництва паливних елементів для АЕС.
  Отже через деякий час ми будемо, або суттєво ризикувати, експлуатуючи старі потужності АЕС, або… сидіти при свічках (на Україні навіть гасових ламп вже не можуть виробляти).
  Крім вказаного, на мій погляд, дуже велика вірогідність виникнення наступного дуже суттєвого ризику, а саме: Одержуючи паливні елементи для АЕС з Росії «відроблені» елементи ми повертали туди ж. А тепер, розірвавши з Росією відповідні відносини, де ми їх будемо утилізовувати та / або «захоронювати»?

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.