Депутату Харкавому анулювали дозвола на володіння зброєю через оголошення підозри

Вінницький апеляційний адміністративний суд залишив без задоволення скаргу депутата Хмельницької облради від партії “За конкретні справи” Миколи Харкавого, який наполягав на скасуванні рішень управління превентивної діяльності Головного управління Нацполіції в Хмельницькій області.

Про це сказано у постанові суду від 26 вересня.

Суть спору полягала у тому, що влітку 2018 року начальник управління превентивної діяльності Нацполіції затвердив висновки про анулювання дозволів на зберігання та носіння “Форт 201” калібру 7,62 мм і спецзасобу “ПМР” калібру 9 мм, які були видані пану Харкавому.

Підставою слугував лист департаменту карного розшуку Національної поліції України від 05.04.2018 №14/3/9-2713 “Про організацію перевірки” із списком власників зареєстрованої зброї, щодо яких кримінальні провадження з обвинувальними актами направлені до суду в 2016-2018 роках. У цьому списку був депутат облради, якому оголошено підозру за ч.2 ст.15 ч.4 ст.190, ч.4 ст.27 ч.2 ст.15 ч.4 ст. 369 КК України.

Натомість, на думку Харкавого, органи національної поліції не мали повноважень щодо анулювання дозволу на зберігання і носіння пристрою призначеного для відстрілу патронів та мисливської нарізної зброї.

Однак колегія суддів вважала, зіславшись на “Інструкцію про порядок виготовлення, придбання, зберігання, обліку, перевезення та використання вогнепальної, пневматичної, холодної і охолощеної зброї” (затверджено наказом МВС від 21.08.1998 №622) таке: “органам поліції надано право (абз.6 глави 4 Інструкції) анулювати дозволи на придбання, зберігання та носіння зброї, основних частин зброї та пристроїв, видані громадянам, у випадках, передбачених пунктом 5.1 глави 5 цього розділу, в якому серед переліку підстав для відмови громадянам у видачі дозволів на придбання, зберігання та носіння зброї зазначена така обставина, як повідомлення такій особі про підозру або складення щодо такої особи повідомлення про підозру, яке не вручене внаслідок не встановлення її місця знаходження”.

Таким чином, апеляція підтвердила рішення Хмельницького окружного адміністративного суду від 1 серпня 2018 року, залишивши його без змін.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 7

  1. Когда уже этого хорька посадят?

    • Слышишь ты, деятель-мечтатель, теряйся! Намечтай себе вместе с Козловой посидеть, у неё есть все шансы. Ты, по ходу, потеряшка.

    • Трясе Абрама, видно злякався Миколу Харкавого не на жарт.?Тікай чоловіче, тікай бігом, за тобою женеться твоя тінь і стріляє?

  2. Якби ти, самозванцю Абраме, хоч щось добре для країни, для людей чи хоча б для себе зробив, а не сидів би й не гадав для когось зле, то тобі було б краще і країні також. А так ти просто нещасний самозванець.

  3. Як анулювали, так і поновлять! Знайшли новину і зробили «велике діло» ті, кому немає чим серйознішим зайнятись, бо в них, виявляється, є таке право. Хіба тепер когось здивуєш подібним? В нашій області скрізь все «супер», залишилось було тільки ось цей дозвіл анулювати, а потім не полінуватися і ще й спробувати зробити з цього сенсаційну новину. Тотальна деградація.

  4. Бачу, що цьому НГП Харкавий десь поперек горла став, от бідолаги)) Коли відновлять дозволи, то напишете? Буду чекати з нетерпінням) Не прогавте цей момент і поставте вже в холодильник пляшку шампанського, зап’єте холодненьким!))

    • Також звернув увагу що НГП дуже вже цікавиться особистістю Харкавого, чи то писати не має про що, чи то справді їм так цікаво! Скоро вже напевно почнуть писати скільки раз Харкавий, вибачте, в туалет за день сходив! Напишіть краще, що приймає обласна рада, куди виділяються бюджетні кошти, проінформуйте людей, а не робіть «резонанс» з того, з чого не робиться!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.