Верховний суд: самочинний елінг за 1 млн грн, збудований у рекреаційній зоні Дністера, підлягає знесенню

Верховний суд підтримав позицію прокуратури і скасував рішення апеляційного суду Хмельницької області та залишив у силі рішення суду першої інстранції щодо знесення самочинно збудованого елінг в рекреаційній зоні річки Дністер вартістю 1 млн грн.

Як повідомляє прес-служба облпрокуратури, у 2012 році Новоушицька районна державна адміністрація передала державному підприємству у користування на умовах оренди близько 1,2 га землі водного фонду прибережної смуги р. Дністер для облаштування на ній пляжу. Надалі орендар, усупереч умовам вказаного договору, уклав із фізичними особами договори суборенди частини цієї земельної ділянки, відповідно до яких, окрім облаштування пляжу суборендарям, додатково надано право на встановлення споруд.

Фото з архіву НГП

На підставі цих правочинів фізичні особи незаконно, без погоджувальних документів із власником земельної ділянки – райдержадміністрацією, побудували на березі річки так званий елінг – будинок  з кімнатами відпочинку загальною площею понад 180 кв. м. При цьому незаконною забудовою ділянки рекреаційного призначення вони створили перешкоди для громадян у доступі до узбережжя водного об’єкту, забудували прохід до річки парканом та перекрили проїзну частину дороги.

Як вдалося дізнатися НГП, елінг розміщений на території Вільховецької сільської ради Новоушицького району, а саме в садово-городньому товаристві “Калюс” на вул. Соснова, 14. Загалом, там нараховується ще чотири таких об’єкти, один з яких знаходиться у стадії будівництва.

Більше читайте у попередніх розслідуваннях НГП – “Пат елінгом” і “Пат елінгом. Пошук “лазєйок”.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 8

  1. ха ха

  2. А коли вже дійде черга котеджного містечка WATER CITY (р.Дністр) , с.Маяки Одеської обл. Воно побудовано в заповідні зоні дельти Дністра. Ау, правоохоронці. Вам карти в руки.

  3. Та тих так званих елінгів на Дністрі, Збручі і інших місцях, як на елінговому заводі. А цього власник видно не захотів ділитися з екологами. Може навіть з “екологом” Гуменюком, який тримає подібні “елінги” на Збручі та і на Дністрі також.

  4. Не повезло. Але ніхто не виконає рішення суду, та ще й є Велика Палата на Верховному суді. Це тільки кома, поки що не крапка.

  5. А де прізвища хабарників з апеляційного суду 777

  6. Все це байка для вихованців дитсадка. Нїхто тих будинків зносити не буде. Конкретного строку для виконання рішення суду не встановлено. Будуть вони діяти століттями, як для сучасного їх власника, так і для його нащадків. Залишаються у його власності й база відпочинку на Дністрі, збудована за кошти заводу для відпочинку його робітників і така ж база у Слобідківському лісі, де він розбудував ще й заповідник диких кабанів, не кажучи за Одесу, Збруч чи Антонінську зону, прихватизований шмат землі в Красилові. Та й ставок має свій біля власної хатинки та доччиного котеджу, за територію якого, сумнівно, чи платить податок.
    Дійсно, як сказано вище, рішення суду, то лише кома, після якої уже зараз можна ставити три крапки

  7. ЗАПИТАННЯ НГП: ЧИ БУДЕ ПОВІДОМЛЕНО ДАТУ ПОВНОГО ЗНЕСЕННЯ НАЗВАНИХ ЕЛІНГІВ?

  8. Однозначно потрібно очистити узбережжя Дністра (доступ до води має бути вільним) від різноманітних шлеперів і шлеперш!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.