Хмельницька область суттєво відчує скорочення шкільної мережі – ЗМІ

Найбільше існуючих громад, яких торкнеться скорочення шкільної мережі, знаходяться у Тернопільській, Хмельницькій та Житомирській областях.

Про це йдеться у статті видання “Цензор.НЕТ”.

У публікації говориться, що при розрахунку освітньої субвенції враховуються кількість учнів та особливості території. На їх основі для кожної громади визначалася розрахункова наповнюваність класів – прогноз мінімальної кількості учнів, яка повинна навчатися у класах.

Так ось, школи в 10 ОТГ Хмельниччини відповідають розрахункам наповнюваності класів. Ще в 10 ОТГ загальноосвітні заклади мають відносну відповідність. Натомість школи в 19 ОТГ області, швидше за все, потраплять під “оптимізацію”.

За даними обласного департаменту освіти і науки, на Хмельниччині діє 15 опорних закладів освіти з 21 філією. З 1 вересня 2018 року планується створити ще 19 опорних закладів освіти (8 – у районах, 11 – в об’єднаних територіальних громадах).

На 6 липня органи місцевого самоврядування прийняли рішення про створення 10 опорних закладів освіти: по 1 – в Ізяс­лавському, Віньковецькому, Хмельницькому районах, Антонін­ській селищній, Гуківській, Судилківській сільських об’єднаних територіальних громадах, по 2 – у Краси­лів­ському районі та Лісогринівецькій сільській об’єднаній тери­торіальній громаді.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 17

 1. “Чому ми бідні, бо дурні, а чому дурні, бо бідні”.
  Нас (наших дітей…) хочуть зробити ще дурнішими.

 2. И очень правильно! В полных классах знание у детей намного лучше, а то сидит два ученика и переписывают учебник. Даже словарный запас увеличивается, появляется коммуникабельность, спортивный интерес. В неполных школах на одного ребёнка в год уходит до 60 тыс.грн. В полных около 30 тыс. Вот вам и математика. А горе-директора поднимают бучу по этому вопросу. Зарплата директора школы в районе 15000 грн. Есть разница 30 или 200 детей в школе? А зарплата та же.

  • Скорей всего вы работаете во власти / в руководстве этой системы и поэтому защищаете т.н. реформы. Это все в идеале (и для оправдания экономии средств на образование). А на самом деле далеко не так идеально. Я уже пару лет практически проживаю в селе в самом «центровом» месте (куда приезжает / должен приезжать “школьный автобус”) и вижу все: Например автобус приезжает далеко не каждый учебный день: то дороги замело (зимой) и не успели расчистить, то денег на топливо не выделили, то поломался и неделю стоит и ждет денег на запчасть / ремонт, то с руководством в город к начальству…. Т.о. дети пропускают занятия (о каком качестве образования тогда может идти речь? А современные программы? А современное отношение учителей к работе (в большинстве или наплевательское, или “коммерческое”). А знания, как учителей, так и школьников в результате (приходилось тестировать, иногда элементарных вещей не знают). Можно еще много чего сказать

 3. Які можуть бути знання у класах по 5 учнів та з учителями, що викладають по 8 предметів? Там від шкіл залишились тільки назви і стіни. Діти мають право навчатись в повноцінних школах, де є фахівці педагоги, де є активне позакласне життя і великі пед та учнівські колективи.

  • “Наша пісня гарна й нова, починає її знову…”.
   Так зробіть ці школи повноцінними. Що б вони давали якісні знання, наприклад з історіі, з історії нашого Поділля.
   Зробіть, що б до реформованих шкіл учням можна було б гарантовано добиратися кожен навчальний день протягом хоча б 45 хвилин і також своєчасно повертатися додому.
   А так це усе просто імітація, як і багато ще що на Україні.

 4. “Наша пісня гарна й нова, починає її знову…”.
  Так зробіть ці школи повноцінними. Що б вони давали якісні знання, наприклад з історіі, з історії нашого Поділля.
  Зробіть, що б до реформованих шкіл учням можна було б гарантовано добиратися кожен навчальний день протягом хоча б 45 хвилин і також своєчасно повертатися додому.
  А так це усе просто імітація, як і багато ще що на Україні.

 5. Що робити якщо у школі три учні різновікових,в селі не має народжуваності,а на майбутнє жодної дитини ?

  • На перший погляд ви праві. Але яке майбутнє може бути у більшості наших дітей якщо за роки “незалежних” реформ Україна за більшістю макро- та мікро- економічних і соціальних показників з 5-ого місця в Європі “відкотилася” на останнє (перед революцією “негідності” усе-таки була на 3-му ззаду). Молдавани з нас вже сміються.
   На Україні запанувала тотальної ксенофобіяі корупція, здирництво та розкрадання створених багатьма поколіннями багатств, олігархізм, правови1 нігілізм, і як наслідок крах економіки та зубожіння населення, відсутность загальнонаціональної ідеї та мотивації і через це громадянська війна, до якої, майже як завжди в таких випадках, залучилися зовнішні сили. В Україні (єдиній такій країні у світі) з 15 діючих реакторів АЕС, які на даний час більше ніж на 65 % забезпечують країну електроенергією, у 13 закінчився гарантійний термін безпечної експлуатації (Україна – єдина країна у світі, де експлуатуюиться реактори АЕС з простроченим гарантійним терміном безпечної експлуатації).

 6. З виправленнями:
  На перший погляд ви праві. Але яке майбутнє може бути у більшості наших дітей, якщо за роки “незалежних” реформ Україна за більшістю макро- та мікро- економічних і соціальних показників з 5-ого місця в Європі “відкотилася” на останнє (перед революцією “негідності” усе-таки була на 3-му ззаду). Молдавани з нас вже сміються.
  На Україні запанувала тотальна ксенофобія і корупція, здирництво та розкрадання створених багатьма поколіннями багатств, олігархізм, правовий нігілізм, і як наслідок усього цього сталися крах економіки та зубожіння населення, відсутність загальнонаціональної ідеї та мотивації і через це громадянська війна, до якої, майже як завжди в таких випадках, залучилися зовнішні сили.
  В Україні (єдиній такій країні у світі) з 15 діючих реакторів АЕС, які на даний час більше ніж на 65 % забезпечують країну електроенергією, у 13 закінчився гарантійний термін безпечної експлуатації (Україна – єдина країна у світі, де експлуатуюиться реактори АЕС з простроченим гарантійним терміном безпечної експлуатації).

 7. Ви праві,зараз влада окремо,а люди самі по собі.Нам лохам кинули децентралізацію,сваріться між собою,що відкрити,що закрити дали нам повноваження,а самі непопулярні реформи не роблять1

  • Нам шо не кинь, то погано. Шо не зроби, то недобре. Нам би ніц не напрягатись а все мати і шоб хтось пахав а ми нє.

 8. Так, так, вам…

 9. Хто хоче щось зробити – знайде і методи і засоби, а поганому танцюристу усе мішає

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.