Найбільше існуючих громад, яких торкнеться скорочення шкільної мережі, знаходяться у Тернопільській, Хмельницькій та Житомирській областях.
Про це йдеться у статті видання “Цензор.НЕТ”.
У публікації говориться, що при розрахунку освітньої субвенції враховуються кількість учнів та особливості території. На їх основі для кожної громади визначалася розрахункова наповнюваність класів – прогноз мінімальної кількості учнів, яка повинна навчатися у класах.
Так ось, школи в 10 ОТГ Хмельниччини відповідають розрахункам наповнюваності класів. Ще в 10 ОТГ загальноосвітні заклади мають відносну відповідність. Натомість школи в 19 ОТГ області, швидше за все, потраплять під “оптимізацію”.
За даними обласного департаменту освіти і науки, на Хмельниччині діє 15 опорних закладів освіти з 21 філією. З 1 вересня 2018 року планується створити ще 19 опорних закладів освіти (8 – у районах, 11 – в об’єднаних територіальних громадах).
На 6 липня органи місцевого самоврядування прийняли рішення про створення 10 опорних закладів освіти: по 1 – в Ізяславському, Віньковецькому, Хмельницькому районах, Антонінській селищній, Гуківській, Судилківській сільських об’єднаних територіальних громадах, по 2 – у Красилівському районі та Лісогринівецькій сільській об’єднаній територіальній громаді.