Стало відомо, які суми вимагали шахраї-“прокурори” у посадовців Хмельниччини

Слідче управління Головного управління Нацполіції в Хмельницькій області зареєструвало кримінальне провадження за ч. 3 ст. 190 КК України, реагуючи на численні факти шахрайських дій з боку невстановлених осіб, які намагалися заволодіти коштами, представляючись прокурором Хмельницької області.

Про це свідчить ухвала Хмельницького міськрайонного суду від 12 липня.

Так, головний лісничий ДП “Хмельницьке лісомисливське господарство” заявив в поліцію, що  21 червня до нього на робочий, а в подальшому на мобільний телефон зателефонував невідомий йому чоловік, який представився прокурором Хмельницької області. В розмові псевдопрокурор сказав, що в прокуратуру їде перевірка і необхідно надати фінансову допомогу на суму 150 тис. гривень та перерахувати їх на картку “ОщадБанку”.

Директор ТОВ «Хмельницька експлуатаційна контора» також повідомив, що 21 червня до нього на робочий телефон, а в подальшому і на мобільний телефон зателефонував невідомий йому чоловік, назвавшись прокурором Хмельницької області. Він просив надати фінансову допомогу на суму 150 тис. гривень та перерахувати їх на картку “ОщадБанку”.

Крім того, шахрай просив директора жеку отримати кошти від певних громадян та перерахувати їх на вказану банківську картку, на що посадовець не погодився.

Водночас у цій справі з’явився потерпілий, зазначивши, 25 червня до нього на мобільний телефон зателефонував невідомий йому чоловік, який представився прокурором Хмельницької області. В розмові шахрай сказав, що в прокуратуру їде перевірка і необхідно надати фінансову допомогу на суму 136 тис. гривень та перерахувати їх на картку “ОщадБанку”. Того ж дня потерпілий перерахував на картку 30 тис. гривень.

Як відомо, 21 червня на сайті обласної прокуратури з’явилося повідомлення про те, що від імені керівництва прокуратури Хмельницької області на адресу керівників підприємств та установ області надходять телефонні повідомлення з вимогами надати допомогу у вигляді грошових коштів для вирішення різного роду питань у не правовий спосіб.

З метою виявлення та недопущення подібних випадків шахрайства прокуратура просила негайно інформувати оперативного чергового прокуратури Хмельницької області за телефонами: (0382) 65-83-07, (098) 38-73-988 або органи Національної поліції в Хмельницькій області.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 3

  1. Діючий «свиномордий» бере більше.

  2. Ситуація доволі інтересна…. Спростування було надано прокуратурою ,але як кажуть осад залишився…

  3. Здається що це псевдо викриття, і організували його самі ж прокурорські. Якось дивно виглядає, що бізнесмен не бачучи людини, одразу перераховує кошти не відомо кому і за що.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.