У Лісовогринівецькій ОТГ реорганізували 5 шкіл: батьки подали позов до суду

У березні цього року рішенням чергової  сесії Лісовогринівецької сільської ради вирішено створити опорний заклад освіти – Стуфчинецька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів шляхом приєднання Аркадіївецької початкової школи, Гнатовецької початкової школи, Печеської початкової школи, Терешовецької початкової школи, Шпичинецької початкової школи Лісовогринівецької сільської ради.

Директорів реорганізованих (приєднаних) закладів освіти зобов’язали попередити працівників про майбутнє вивільнення у зв’язку з припиненням діяльності юридичних осіб відповідно чинного трудового законодавства.

Однак, батьки учнів Гнатівської школи подали позов до суду, аргументуючи це тим, що рішення прийнято органом місцевого самоврядування без обговорення з громадськістю та без дотримання встановленої процедури та не на законних підставах. Фактично вказаним  рішенням село позбавляють  школи, залишаючи лише дитячий садочок.

Дане рішення, на думку позивача, суперечить інтересам дітей і батьків не лише села Гнатівці, а й сіл Моломолинці, Аркадіївці і Печеськи. Рішенням сесії на території Лісовогринівецької сільської ради створено два ліцеї – Стуфчинецький та Лісовогринівецький, 5 шкіл ІІ ступеня реорганізовані в початкові школи як філії без права юридичної особи. Обидва ліцеї територіально знаходяться поблизу м. Хмельницького, а на відстані більше 20 км у громаді не лишилося жодної школи ІІ ступеня і учні 5 – 9 класів, зокрема з села Гнатівці, змушені будуть щодня долати відстань 26 км до Стуфчинецької школи за маршрутом Гнатівці – Моломолинці – Аркадіївці – Печеськи – Ходаківці – Тиранівка – Стуфчинці. Представники сільської ради обіцяють висипати щебенем польову дорогу між селами Тиранівка – Стуфчинці, щоб шкільний автобус не виїжджав на трасу державного значення, і скоротивши таким чином відстань до 22 км. Проте робота ще не розпочата, як і не закуплені шкільні автобуси.

Відповідно до 2.4. СанПІН 5.5.2.008-01.4. підвезення учнів до навчального закладу у сільській місцевості повинно здійснюватись спеціальним транспортом, а максимальний радіус обслуговування учнів шкіл II-III ступенів не повинен бути більшим 15 км.

Проте  у оспорюваному рішенні сесії цього не було  дотримано.

Як вбачається зі листів  Хмельницької районної державної адміністрації  від 10.05.2018 року та ПП «Хмельницькгеопроект» від 14 травня 2018 року  відстань між Гнатовецькою ХОШ та Стуфчинецькою ЗОШ становить 26 кілометрів. Приблизний час у дорозі – 39 хвилин.  Тому переїзд до школи  та у зворотному напрямку  щодня буде займати більше двох годин.  Що у свою чергу буде  негативно впливати  на стан здоров’я дітей та якість навчання.

Позивач вказує, що Гнатовецька загальноосвітня школа І-ІІ ступенів Лісовогринівецької сільської ради Хмельницького району Хмельницької області знаходиться у світлому  чудовому приміщенні,  має 12 повноцінних класів, повноцінну їдальню, спортивний зал,  всі приміщення школи   опалюються. Школа має і свій автобус, що може забезпечувати підвіз учнів із сусідніх сіл.

Проте усі вищеперераховані факти не були враховані при винесенні оспорюваного рішення. Саме тому в інтересах дітей  та від імені всього  батьківського комітету школи позивач просить суд визнати протиправним та скасувати рішення за № 3  36 чергової сесії Лісовогринівецької сільської ради  від 29 березня  2018 року «Про створення та перейменування опорного закладу та його філії».

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 8

 1. Наслідки децентралізації.. місцеві чинуші заради своїх прибутків вбивають маленькі школи…

 2. Що ж це бля за така виборна влада яка людям робить все гірше і гірше і з якою постійно необхідно судитися щоб вижити у цій державі. Ну не йотвмать.

  • А ти добре подумай. Скіль дітей нвчається у тих школах і який там рівень знань надають? З боку судити легко. держава надає субвенцію з розрахунку на одного учня, аде тоді брати кошти на утримання шаленогопед.колективу, техпрац. та б.і.

   • Дітей хочуть возити за 26 кілометрів до школи .. чи це не знущання з дітей… цілий день у школі….=а взимку.. дороги хто читити буде… ? така політика держави…. ГЕТЬ СВОЛОТУ…

 3. У цій громаді в супереч здорового глузду показує своє зувальство “Свобода” На завершальній сесіі 20 липняСтаросинявськоі ОТГ майдануті Юрій Кравчук, Валентин Дроздовський намагались в черговий раз зірати роботу сесіі.Але здоровий глузд переміг. Кравчук повчав, як платити податки за землю, а сам прицупив 5 га орноі землі обминувши Закон Украіни іне бажає сплачувати податок.Це вам “Свобода” та іі представники.

 4. Цікаво взнати загальну кількість дітей у школах які ліквідують.

  • Дивує думка народонаселення, що міряє все грошима…. так дітей мало.. а закриють школу взагалі село вимре….бо ніхто не схочеїхати дадеко. до перши йкрок до остатчного прощавай із селом…. ура панове… слава Україні… децентралізації респект…

 5. 31 липня 2018 р. рішенням Хмельницького окружного адміністративного суду рішення 36 сесії Лісовогринівецької сільської ради було визнано протиправним та скасовано. Але оскільки рішення суду вступить в дію після апеляції, то місцева влада продовжує процес закриття шкіл. Очевидно, що якщо апеляційний суд навіть залишить рішення суду першої інстанції без зміни, до того часу школи фактично вже будуть закриті.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.