Великий переполох на ринку нерухомості Хмельницького

Вже тиждень ринок вторинної нерухомості Хмельницького не може оговтатися після змін, пов’язаних із її оцінкою. Справа в тому, що раніше перед продажем квартири можна було її оцінювати в 1000 грн. за квадратний метр. А, починаючи із 18 липня, квартири в Хмельницькому вже оцінюються від 7500 до 12000 грн. за квадрат в залежності від місця розташування.

Особливо прикро тим учасникам ринку, хто вже уклав завдаток на квартиру, очікуючи, приміром, що заплатить 3000 грн. податків, а доведеться заплатити 36000 грн. Сама вартість оцінки виросла більш ніж вдвічі. Замовити її зараз досить проблематично, але це, скоріш за все, тимчасова проблема.

Таким чином, продаж квартир на вторинному ринку Хмельницького зараз загальмував. Особливо складно буде продавати квартиру, яка у власності менше трьох років ( це не стосується спадщини). Бо по таких угодах потрібно буде заплатити 8,5% від вартості (а це може бути і 12000 грн. за квадрат).

Це стало одним із факторів того, що багато ріелторів і покупців квартир знову звернули свою увагу на забудовників.

Останнім часом квартири від забудовників менше користувалися попитом, бо на ринку було багато квартир у зданих будинках із документами по такій же ціні, але без жодного ризику і затримкою по часу. Але зараз ситуація змінилася. Якщо продавець квартири в новобудові вже оформив на себе свідоцтво про право власності, то він вимушений буде сплатити державі 8,5% від вартості квартири, або чекати 3 роки.

Іншим сприятливим фактором щодо купівлі квартири напряму у забудовника став ріст курсу долара. За останніх 15 днів від виріс із 26,0 до 26,6 (станом на 25 липня). Забудовники продають квартири в гривнях, а більшість покупців тримає гроші в доларах і обмінює їх на гривні перед самою покупкою. Відповідно, покупець лише на курсі може виграти декілька сотень доларів, а то й більше.

Так як у багатьох забудовників останнім часом було мало продажів, то поки що ціну вони ще не піднімали і хочуть запастися грішми від збільшення продажів. Але маю точну інформацію, що мінімум 1 забудовник вже в серпні підніматиме ціну на всі свої квартири.

Зважаючи на вищесказане, можу впевнено стверджувати, що саме зараз дуже сприятливий період для купівлі нерухомості від забудовника!

Олександр Романюк – спеціально для «Незалежного громадського порталу»

Теги: , , , ,
Редакція сайту не впливає на зміст блогів і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють на сторінках "Незалежного громадського порталу"

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Олександр Романюк

Олександр Романюк

Регіональний експерт аналітичної групи "Левіафан", Директор "Центру нерухомості Романюка Олександра" Асоціація випускників Програми стажування у Верховній Раді України та центральних органах виконавчої влади – ГО «Ліга інтернів», Email: romool@i.ua

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.