У Хмельницькому на стіну пам’ятки архітектури місцевого значення нанесли мурал. Історик обурився

Хмельницький художник-монументаліст Андрій Томчишин створив черговий настінний шедевр – кілька днів тому на фасаді будинку на вул. Проскурівська, 56 з’явився мурал із зображенням історичної будівлі, яку було знищено під час Другої світової війни.

Як передає ТРК “Місто”, малюнок розмістили на рівні третього поверху, відтак його гарно видно з далекої відстані.

Вартість такої роботи обійшлася у понад 200 тис. грн.

Також на своїй сторінці у “Фейсбуці” міський голова Олександр Симчишин 20 липня розмістив короткий допис зі світлинами: “Проект “Мальоване місто”… Ще плюс один мурал в Хмельницькому. Вулиця Проскурівська.

Це спонукало члена Національної спілки краєзнавців України і колишнього директора музею історії Хмельницького Ігоря Западенка негативно відреагувати: “Мурал на пам’ятці – це не здобуток, а варварство”.

“Мені доводиться багато спілкуватися з колегами, що працюють в різних містах України з культурною спадщиною. Місяць тому з гостями міста – музейниками з кількох областей – з екскурсією довелося пройти центром Хмельницького. Перед деякими проявами хмельницького варварства вони лише розводили руками: “Але ж ЯК?” – запитав історик.

Нагадаємо, що будинок на вул. Проскурівська, 56 у Хмельницькому є Пам’яткою архітектури місцевого значення, більше відомий як готель “Континенталь”. Будівля зведена у 1910-12 рр. проскурівським купцем Сімхою Вассерманом, торговцем галантерейними товарами і щедрим меценатом, членом правління благодійної ради місцевого комерційного училища. По завершенні будівництва у будівлі був влаштований готель «Континенталь», який став одним із найкращих у місті — мав 3 «люксових» апартаменти, 5 номерів «першого класу», електричне освітлення і найголовніше — гаряче водопостачання в той час, коли в місті взагалі був відсутній водогін.

Вассерман зумів домовитися з власником розташованого поблизу чавуноливарного заводу (нині завод «Пригма-прес») Б. Ашкіназі про організацію постачання по наземному трубопроводу води, яка нагрівалася в ливарному цеху підприємства.

Як пише місцевий історик Сергій Єсюнін, до наших днів збереглися всі оригінальні пластичні форми фасаду будинку, ажурні
ковані балкони, декоративне оздоблення стін кольоровим склом-смальтою.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 15

 1. Злидарі… мурал зробили…. а стіни в будинку полущені….

 2. Особливо гарно кидаються в очі засрані балкони і стіни. Цей мурал потрібен як памятник віри, надії і любові ( хрищений у народі “трьом блядям”) біля облАдмініСрації. Мер і його кАманда напевне розуміють, що у памяті хмельничан вони нічим не запамятаються крім безглуздих памятників мертвих хероїв -“борців” за Україну здебільшого тільки у Львівській області (до речі половину свого життя ситі “борці” по закордонах боролись де померли і поховані.)

 3. Хмельницька влада – ,,режим- отжим,,

 4. Мурал гарний, художник молодець, та й показав, яку прекрасну будівлю, одну з багатьох, знищили комуністи. А от ті, хто відповідає за розміщення муралів зовсім не кваліфіковані. Як вони працюють на посадах? Хто їх призначив?

  • Какой дом знищили комунисты? Немцы наверное!!

   • Цей будинок знищили совдепи коли здавали німцям Проскурів. Підривати його було не обов’язково. Але совдепи взяли і підірвали.

 5. И что такого исторического в глухой стене? В чём ее ценность?

 6. Зрелища вместо хлеба, принцип работы хмельницкой мерии.

 7. В статті перекручені істор.факти.
  Знову Есюнін все спутав?
  Мурал -це тупо відкат!
  Ганьба владі комуняк в отель запхали якісь конторки-“Собаче Сердце”!

 8. Мені особисто мурал подобається. А бажаючих покритикувати завжди багато. Що не роби – усім ніколи не вгодиш. А потім ще волають, що у Хмельницькому немає на що подивитися.

 9. Его никто не видит! Сначала обвешали все дома табличками,которые не открываются и имеют очень мало информации. Может городская власть считает это искусством?Там ведь если не квнщики то знатоки! Ничего не поделаешь! Слоников полейте,они пересохли!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.