Хмельницький художник-монументаліст Андрій Томчишин створив черговий настінний шедевр – кілька днів тому на фасаді будинку на вул. Проскурівська, 56 з’явився мурал із зображенням історичної будівлі, яку було знищено під час Другої світової війни.
Як передає ТРК “Місто”, малюнок розмістили на рівні третього поверху, відтак його гарно видно з далекої відстані.
Вартість такої роботи обійшлася у понад 200 тис. грн.
Також на своїй сторінці у “Фейсбуці” міський голова Олександр Симчишин 20 липня розмістив короткий допис зі світлинами: “Проект “Мальоване місто”… Ще плюс один мурал в Хмельницькому. Вулиця Проскурівська.
Це спонукало члена Національної спілки краєзнавців України і колишнього директора музею історії Хмельницького Ігоря Западенка негативно відреагувати: “Мурал на пам’ятці – це не здобуток, а варварство”.
“Мені доводиться багато спілкуватися з колегами, що працюють в різних містах України з культурною спадщиною. Місяць тому з гостями міста – музейниками з кількох областей – з екскурсією довелося пройти центром Хмельницького. Перед деякими проявами хмельницького варварства вони лише розводили руками: “Але ж ЯК?” – запитав історик.
Нагадаємо, що будинок на вул. Проскурівська, 56 у Хмельницькому є Пам’яткою архітектури місцевого значення, більше відомий як готель “Континенталь”. Будівля зведена у 1910-12 рр. проскурівським купцем Сімхою Вассерманом, торговцем галантерейними товарами і щедрим меценатом, членом правління благодійної ради місцевого комерційного училища. По завершенні будівництва у будівлі був влаштований готель «Континенталь», який став одним із найкращих у місті — мав 3 «люксових» апартаменти, 5 номерів «першого класу», електричне освітлення і найголовніше — гаряче водопостачання в той час, коли в місті взагалі був відсутній водогін.
Вассерман зумів домовитися з власником розташованого поблизу чавуноливарного заводу (нині завод «Пригма-прес») Б. Ашкіназі про організацію постачання по наземному трубопроводу води, яка нагрівалася в ливарному цеху підприємства.
Як пише місцевий історик Сергій Єсюнін, до наших днів збереглися всі оригінальні пластичні форми фасаду будинку, ажурні
ковані балкони, декоративне оздоблення стін кольоровим склом-смальтою.