Стерта гума, додаткові крісла – що наперевіряла Укртрансбезпека у перевізників Хмельниччини

Представники Укртрансбезпеки разом з патрульними інспектували рейсові автобуси на автовокзалі №1 Хмельницького.

Про це повідомляє фейсбук-сторінка Укртрансбезпеки у Хмельницькій області.

В автобусах, які лише за три години встигли проконтролювати недільного ранку, 22 липня кожен п’ятий мав порушення. Бусики, що часто-густо перероблені з вантажних, якраз і є найнебезпечнішими. Навіть їхній зовнішній вигляд відлякує пасажирів. Що в маршрутках не так, легко можна побачити, зайшовши в салон. Власне, працівники Укртрансбезпеки якраз і намагаються вказати водіям чи перевізникам на проржавілі двері, відсутність аварійних виходів, погано прикріпленні крісла, стерту гуму.

“Ми виявляли порушення в технічному стані транспортного засобу, недодержання водіями режимів праці та відпочинку, а також комплектності транспортних засобів,” – зазначив заступник начальника управління Укртрансбезпеки в Хмельницькій області Сергій Панчук.

Щодо порушення комплектності він пояснює, що це і невідповідність гуми, і встановлення додаткових місць для сидіння пасажирів, а також будь-які інші конструкції, які не передбачені технічною характеристикою транспортного засобу.

Окрім справного в цілому автобуса, кожен водій повинен мати купу документів – проходження передрейсових медичних оглядів, дотримання режиму праці та відпочинку, обов’язкові види страхування, а також документи, на підставі яких здійснюються перевезення автомобільним транспортом, та маршрути курсування тощо.

У випадку ж відсутності ліцензії при комерційному перевезенні пасажирів, автобус взагалі конфісковують.

“Якщо є ліцензія, але автобус незаконно переобладнаний з вантажного на пасажирський, перевізник позбавляється ліцензії і сплачує 17000 грн штрафу”, – додав начальник управління Укртрансбезпеки в Хмельницькій області Віталій Дзюба.

Патрульні перевірили водійські права та відповідність категорії в них, чи не підроблені посвідчення і чи мав водій уже порушення ПДР.

“В нас є відповідна наша база, по якій ми перевіряємо даних водіїв: чи притягувалися вони раніше до відповідальності, чи ні. Якщо не притягувалися, на перший раз – попередження, на наступний притягуємо до адміністративної відповідальності,” – зауважила капрал патрульної поліції Олена Завадська.

“Майже бездоганними щодо технічного стану є автобуси міжнарожних сполучень. Хоча “грішать” теж: беруть пасажирів на проміжні станції, хоч це їм не дозволено”, – зазначили ревізори.

В цілому, з Хмельницького автовокзалу №1 щодня виїжджає більше 300 автобусів.

Інспекції триватимуть й надалі, адже на Хмельниччині, як і в Україні, розпочалися тотальні перевірки пасажирських перевезень, що ініціювалися урядовцями після “чорної п’ятниці”, коли в один день на дорогах загинуло 29 пасажирів.

Як писав НГП, 20 липня поблизу Хмельницького, на в‘їзді у село Прибузьке сталася дорожньо-транспортна пригода за участю вантажного автомобіля «IVECO» та легкового автомобіля «Фольксваген Гольф», в результаті якої загинула родина з трьох осіб та ще одна дитина травмована.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 4

  1. Треба перевірки проводити на виїзді з міста тоді й буде видно результат.

  2. Хто ж їх бля…. прероблював, реєстрував у мрев, на тендер їх техпаспорти носили. Що ж за бляд..ство у цій державі – всі винуваті, а крайній як завжди водій, або двірник. Хтось напевне радіє, що ми українці вбиваємо себе самі і живемо як варвари на своїй землі – пиляємо ліси, душим рибу, нищим екологію. А саме страше, що кінця цьому не видно.

  3. Вопрос, а чем раньше занималась эта инспекция? Или все “нарушения” за два дня возникли? Или пр “Тарасу” на каждый глаз положить и всё путем!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.