Від влади Хмельниччини вимагають припинити знущання над річками Случ і Хомора

У Хмельницькому 13 липня під стінами обласної ради та обласної державної адміністрації пройшов мітинг у рамках акції «Врятуймо наші річки!».

Понад 60 представників населених пунктів, які потерпають від наслідків забруднення річок, вимагали від депутатів нарешті припинити потурати порушникам природоохоронного законодавства, які вбивають Случ і Хомору.

Річки, які ще кілька років тому були зариблені і в яких вирувало життя, зараз гинуть. Там не можна ні купатися, ні поїти худобу. Хімічні показники забруднення у рази перевищують гранично допустимі.

Біля міста Красилів річку Случ забруднює місцеве комунальне водопровідне господарство. Існуючі очисні споруди потребують негайної реконструкції. Для цього потрібно 35 млн. гривень, яких у місцевому бюджеті немає. Учасники мітингу вимагають від обласної влади, Мінекології, Кабміну виділити ці кошти, аби проблема не переросла у екологічне лихо. Активісти ГО «Регіональний Екологічний Центр» повідомляють, що шкідливі стоки Понінківської картонно-паперової фабрики отруюють не тільки воду у річці Хомора, а й повітря. Це негативно впливає на здоров’я місцевих мешканців, однак влада ніяк не реагує на факти порушень з боку підприємства.

Через злочинну халатність власників місцевих підприємств та бездіяльність влади цілі регіони Хмельницької, Житомирської і Рівненської областей знаходяться на межі екологічної катастрофи. Мешканці населених пунктів, які відчувають наслідки забруднення річок, неодноразово зверталися і до влади, і до екологічної служби, але порушники не понесли покарання. Тому для того, щоб домогтися справедливості, вони вирішили об’єднатися і спільно з ГО «Регіональний Екологічний Центр» та УКРОПом 27 червня розпочали акцію «Врятуймо наші річки!».

Мітингарі передали до обласної ради колективне звернення, підписане більш ніж 2500 мешканцями міст Старокостянтинів, Красилів, Полонне, селищ Понінка, Старий Остропіль і 14 навколишніх сіл.

Люди вимагають від влади розслідувати факти порушення природоохоронного законодавства та притягнути до відповідальності винних у знищенні річок Случ і Хомора.

«Народні депутати від УКРОПу готують депутатське звернення до правоохоронних органів з вимогою розслідувати факти порушення природоохоронного законодавства та притягнути до відповідальності винних у знищенні річок Случ і Хомора», – повідомив організатор акції, очільник Хмельницького обласного осередку партії Дмитро Йовдій.

Підписане подолянами звернення буде також направлено в Кабмін. Якщо місцева влада проігнорує звернення громадян, вони налаштовані відстоювати своє конституційне право на чисте довкілля під стінами Кабінету Міністрів у Києві.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 3

  1. партійний піар УКРОПа

  2. а где приставка PR ?

  3. НГП пробивають чергове дно. На такій великій проблемі і такий недолугий піар. Не соромно?

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.