У Хмельницькому Київському патріархату заборонять звести церкву через будівельні хитрощі

Виконком Хмельницької міської ради має намір скасувати містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки № 173 від 27.10.2011 року і № 23 від 29.03.2012 року на будівництво церкви Святого Великомученика Юрія Переможця на вул. Гарнізонній, 8/1 (замовником виступає релігійна громада (парафія) УПЦ КП).

Відповідний проект рішення з’явився на сайті міськради.

Наголошується, що громада УПЦ КП не надала заяви, коли у 2012 році оформляла нові містобудівні умови.

Крім того, до Хмельницької міської ради неодноразово надходили скарги мешканців прилеглих багатоквартирних житлових будинків щодо заперечення проведення робіт з будівництва об’єкту на вул. Гарнізонній, 8/1.

Як вдалося дізнатися “Незалежному громадському порталу”, у 2016 році хмельничанин Лев Хоміч подав позов до суду з метою скасувати дозвільну документацію на зведення храму. 18 квітня Хмельницький окружний адміністративний суд повністю задовольнив позов.

Суд першої інстанції з’ясував, що церковники замість того, щоб зводити церкву з житлово-господарським блоком на 30 сотках землі, взяли новий дозвіл на будівництво храму площею 39,53 кв. м і 10-поверхового житлового будинку площею 1379,34 кв. м. У грудні 2015 року громада УПЦ КП уклала договір про передачу функцій замовника будівництва обслуговуючому кооперативу “Житлово-будівельний кооператив “Бастіон”.

На думку окружного адмінісуду, дії УПЦ КП суперечать ч. 2 ст. 92 Земельного кодексу України. Також суд вияив невідповідність декларації про початок будівельних робіт містобудівним умовам та обмеженням забудови земельної ділянки №23 від 29.03.2012.

9 червня 2016 року обслуговуючий кооператив “Бастіон” разом із управлінням ДАБІ виграли справу у Вінницькому апеляційному адміністративному суді, який скасував рішення хмельницького суду. Наразі справа знаходиться у касаційній інстанції.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 7

 1. Сподіваємось, що Виконком Хмельницької міської ради має намір скасувати містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки по вул. Тернопільській, 34 А.
  Теж відреагує на численні звернення мешканців і вчинить згідно чинного законодавства.
  Чи скасовуються тільки рішення “попередніков”,
  а які прийняті зараз- “в упор не замечаются”???

 2. Сподіваємось, що Виконком Хмельницької міської ради має намір скасувати містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки по вул. Тернопільській, 34 А.
  Теж відреагує на численні звернення мешканців і вчинить згідно чинного законодавства.
  Чи скасовуються тільки рішення “попередніков”,
  а які прийняті зараз- “в упор не замечаются”???

  • Ви вже бачу московські запроданці повилазили! Які там порушення чинного законодавства?

  • Скасують тому що не заплатили , а на Тернопільській не скасують , тому що заплатили . Все дуже просто !
   Сволота прийде порядок наведе !

 3. Що за фігня з цими цекрвами???
  Людська влада виділила місце на церкву Київського Патріархату, а що ці церковні запроданці собі позволяють??? Це ж навіть не МП!

  Хай ще стріп-клуб там побудують й збоку дзвіницю щоб і бізнес, і гріхи відмолювати(((

  • Православної церкви КП на чей час просто не існує. Існують ряжені. Факт.

   • Ряжені – це дебіли, які підписуються іменем комуняцького персонажа, якого насправді не існувало. Факт))))

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.