Хмельницькому університету можуть присвоїти ім’я першого голови Конституційного суду

Хмельницький університет управління та права ініціює громадське обговорення щодо присвоєння цьому закладу імені першого голови Конституційного суду України, професора Леоніда Юзькова.

Про це сьогодні заявив ректор ХУУПу Олег Омельчук під час засідань постійних комісій облради.

Він зазначив, щоб запустити сам процес обговорення, депутати обласної ради повинні надати згоду шляхом підтримки відповідного рішення сесії. Найближче це можна зробити 13 липня на позачерговій сесії.

Омельчук зауважив, що нинішній голова Конституційного суду Станіслав Шевчук також підтримав цю ідею. наголосивши на популяризації наукового доробку професора Юзькова.

Ректор ВНЗ додав: якщо депутати 13 липня дадуть добро, то громадське обговорення розпочнеться 16 липня і триватиме до 16 вересня. Протягом цього часу планується зібрати круглі столи і провести засідання з представниками громадського середовища та студентами.

Довідково. Леонід Юзьков народився 28 січня 1938 року у селі Новоселиця Полонського району. 1 липня 1992 Верховна Рада України 259 голосами обрала Леоніда Юзькова першим Головою Конституційного суду України. Був членом Венеціанської комісії Ради Європи «Демократія через право». Очолював групу науковців, які розробили концепцію Основного Закону, пізніше — робочу групу з розроблення проекту нової Конституції України.

Помер 2 березня 1995 року. Похований у Києві на Байковому кладовищі.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 28

 1. Справжня наукова гордість краю

  • Стільки правовиків, а в країні панує правовий нігілізм!
   Правовий / юридичний нігілізм являє собою невизнання права, як соціальної цінності, і проявляється в негативному ставленні до права, законів, правопорядку, у зневірі в необхідність права, його можливості, в його суспільну корисність та необхідність, тобто, в кінцевому рахунку, в невизнанні права / законів, як основних інструментів держави, державності і суспільства. Якщо правовий нігілізм розповсюджується на більшості теренів (територіях / верствах …) держави / суспільства (наприклад, як зараз у нас на Україні, де не дотрималися / не дотримуються навіть основного закону – Конституції України), то подальше існування цієї держави (в т.ч. – її територіальна цілісность) / цього суспільства є під суттєвою загрозою (знову наявний приклад – Україна).

 2. Які Ви всі тупі та наївні. Зміна назви університету дасть можливість Омельчуку обнулити своє подвійне ректорство та вчергове балатуватись, але вже в університет, в якому змінена назва!

  • Та за нього вже ніхто не проголосує)

   • Тих, хто не проголосував би, він вже з’їв після виборів.
    А решта – такі пустоголові, що навіть за дідька лисого проголосують. Просто дивно як таке безвольне та безпринципне стадо може виховувати майбутніх борців за справедливість?

 3. А чому не іменем засновника ХУУПу – Василя Андрушка? А Омельчук справді щось хімічить. А що на це говорить Леонтій Чорний?

  • І взгалі на тлі того, що коїться в країні та суспільстві, як то: тотальної ксенофобії і корупції, здирництва та розкрадання створених багатьма поколіннями багатств, олігархізма, правового нігілізму, краху економіки та зубожіння населення, відсутності загальнонаціональної ідеї та мотивації та громадянська війна, до якої, майже як завжди в таких випадках, залучилися зовнішні сили, та розпаду держави, це АРХІВАЖЛИВА ПРОБЛЕМА.

 4. А що перейменування вузу важливіше аніж виплата зарплат, відпускних і мат.допомогу працівникам? Може хай краще перестане адміністрація собі премії розміром із зарплату виписувати?

 5. А краще без імені взагалі. Юзьков тут до чого?

 6. А чому не Бандери?

 7. Бандери ? 🙂 Чорного кондрашка схопить, він ще той заклятий комуняка 🙂

  • Тут не комуняку, тут нормального человека начнет харить от Бендеры.

   • ти що теж комуняка?

    • А ти що, ідіот?

    • Ребята, вам вбили в голову что бандеру не воспринимают москали и комуняки, и только!!! Это не правда!!!! Как его может воспринимать нормальный украинец, предков которого этот персонаж хотел сделать свинопасами(с тремя классами образования) на службе у третьего рейха., или расстрелять.

 8. ХУУП має носити імя Василя Андрушка – який його заснував і створив.

 9. Василя Андрушка

 10. ЗА ВАСИЛЯ АНДРУШКА – ЗАСНОВНИКА ХУУПа

 11. А чого іменем Андрушка, а не Чорного? Чорний же теж зробив для університету багато.

  • ага чорний вгробив і випхав попередніх керівників, розвів корупцію, мутив з співробітницями та студентками, розплодив нетрадійщину сексуальщину, а ще примазався до засновників. Він не був працівником вузу коли його засновував Андрушко.

   • Ну так ти вже того Чорного поливаєш брудом, що аж смішно. Людині вже 77 років і реального впливу на Вуз він вже давно не має, залиште вже його в спокої, хоча б з поваги до віку.

    • це омельчук впливу немає, а рулить багато в чому саме чорний, а зла цьому вузу і його співробітникам він за всі роки наробив на 100 років вперед.

     • Так. Раніше він дійсно рулив, зараз же – ні. ти живеш вчорашнім днем і для чого постійно згадувати колишні образи?

 12. Краще вже нехай назвуть Олуйко)

 13. іменем В.М. Чорновола

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.