На Хмельниччині 14 друкованих видань зникнуть, якщо не реформуються до кінця року

1 липня розпочалися останні півроку на реформування державної та комунальної преси. За цей час змінити форму власності повинні 14 видань у Хмельницькій області, які не реформувались до цього часу. Це більше половини усіх комунальних видань області.

На реформу ЗМІ було відведено 3 роки і до кінця цього періоду залишилося останні 6 місяців. Однак, за даними Дежкомтелерадіо, станом на 1 липня 2018 року незалежними стали лише 31% комунальних та 17% державних видань, а це лише 218 із 747, що підлягають реформі. Ті видання, які не встигнуть завершити передбачені законом процедури реформування до 31 грудня 2018 року, можуть втратити свої свідоцтва про державну реєстрацію. Практично, це означатиме позбавлення права надалі видавати газету.

Хмельницька область демонструє порівняно високу швидкість роздержавлення. Проте навіть тут із 25 видань, що підпадають під роздержавлення, не реформувалися 14. Ці видання або знаходяться у процесі перетворення, або ще не розпочали реформування, ризикуючи після завершення реформи зникнути через бездіяльність своїх засновників.

Серед нереформованих комунальних видань області газети “Вперед” (Ярмолинці), “Городоцький вісник” (Городок), “Дунаєвецький вісник” (Дунаївці), “Зоря Надгориння” (Ізяслав), “Кам’янець-Подільський вісник” (Кам’янець-Подільський), “Колос” (Стара Синява), “Красилівський вісник” (Красилів), “Наддністрянська правда” (Нова Ушиця), “Нетішинський вісник” (Нетішин), “Нове життя” (Чемерівці), “Подільські вісті” (Хмельницький), “Прибузька зоря” (Хмельницький), “Проскурів” (Хмельницький), “Сільські новини” (Віньківці).

Варто підкреслити, що відповідальними за перереєстрацію видань є саме органи державної влади та органи місцевого самоврядування.

Зауважимо, що 8 червня 2017 року у Верховній Раді було зареєстровано Проект Закону про внесення змін до Закону України “Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації” №8441. Проект покликаний вирішити системні проблеми, з якими стикаються друковані ЗМІ під час реформування, і є вже другою спробою ухвалити необхідні зміни для втілення реформи після зняття з розгляду законопроекту №6560.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 4

 1. От хай колективи тих 14 друкованих видань і попрацюють для себе щоб не пропасти, а то привикли що за них обласна (районна) рада та адміністрація працює, а вони лише зарплату получають. Підписка це рада та адміністрація – по районах, сільських радах, по організаціях дзвонять, плани доводять скільки виписати і чого бо газету закриють, скільки подати матеріалів на друк. На сесії ради – додати кошти бо газета вмре. Не привикли вони шукати джерела надходжень до своєї газети. Привикли дасть влада і вибори)))

  • Повністю погоджуюся із викладеним у попередньому коментарі.
   А автору цієї статті раджу добре почитати Закон(http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/917-19) і не перекручувати його норми. Бо там чітко вказано, що “трудовий колектив редакції має пріоритетне право у визначенні способу реформування”, а органи держ. влади та місцевого самоврядування вже давно прийняли рішення про вихід зі складу співзасновників в строки, обумовлені тим же таки Законом. А далі редакції газет, а саме редактори, мають провести процедуру реорганізації.

 2. Україна / українці, це навпіл-нація зрадників. І в першу чергу вони зраджують, виказують і продають самі себе.
  Ось і результат.
  P.S. & N.B.:
  А що, вже здох DEPO з його “на Росії”?

  • Забув назватися (не злякався, а просто забув).
   Коментар:
   “Україна / українці, це навпіл-нація зрадників. І в першу чергу вони зраджують, виказують і продають самі себе.
   Ось і результат.
   P.S. & N.B.:
   А що, вже здох DEPO з його “на Росії”?” мій.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.