Прокуратура Хмельниччини виявила порушення під час закупівлі продуктів харчування для учнів

Хмельницькою місцевою прокуратурою виявлено порушення законодавства під час закупівлі продуктів харчування для учнів загальноосвітніх шкіл та дошкільнят, повідомляє прес-служба відомства.

Встановлено, що у лютому поточного року відділом освіти, молоді та спорту Летичівської селищної ради проведено відкриті торги про закупівлю вершкового масла на суму 503 тис. грн.

За результатами торгів з фізичною особою-підприємцем укладено договір, відповідно до якого  постачальник зобов’язався поставити покупцеві вершкове масло вагою близько 3,4 тонни.

У подальшому, між сторонами укладено додаткову угоду, якою кількість товару, що має бути доставлена до їдалень за визначену договором суму, зменшено на 180 кг.

Таким чином протиправно збільшено вартість продукції.

Водночас, ні вимогами ст.36 Закону України «Про публічні закупівлі», якою передбачено випадки зміни умов договору в частині ціни за одиницю товару, ні укладеним договором не передбачено можливості зміни обсягу та кількісного вираження товару без відповідного адекватного збільшення ціни товару.

Разом з тим, вивченням статистичної інформації встановлено, що ринкова вартість вершкового масла лише зменшувалась.

Реагуючи на виявлені порушення, прокуратура вжила заходів до захисту інтересів держави у судовому порядку.

Як повідомив заступник керівника Хмельницької місцевої прокуратури Олександр Терлецький, місцева прокуратура звернулась до суду з позовом про визнання зазначеної додаткової угоди до договору про закупівлю продуктів на загальну суму півмільйона гривень недійсною.

Позов прокурора перебуває на розгляді у господарському суді Хмельницької області.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.