Кожне третє домогосподарство Хмельниччини постійно відмовляло в найнеобхіднішому – опитування

На Хмельниччині органи державної статистики провели опитування членів домогосподарств, які беруть участь у вибірковому обстеженні умов життя, щодо якості добробуту та рівня достатності їх доходів. Крім того, було запропоновано визначитися щодо очікувань змін свого матеріального стану протягом 2018р. та прогнозу розвитку країни на майбутнє.

Про це повідомляє Головне управління статистики в області.

Оцінюючи рівень своїх доходів, більшість домогосподарств області (три з п’яти) повідомили, що протягом останнього року коштів їм було достатньо, але робити заощадження не вдавалося. Майже в кожному третьому домогосподарстві постійно відмовляли собі в найнеобхіднішому, крім харчування, а двом родинам із ста взагалі не вдавалося забезпечити навіть достатнє харчування. Відкладати кошти могли дозволити собі лише сім родин із ста.

Неспроможність переважної більшості наших краян робити заощадження свідчить про їх малозабезпеченість. Підтвердженням цього є відповіді респондентів на питання щодо визначення їх соціально-економічного статусу в суспільстві. Так, майже половина домогосподарств Хмельниччини вважали себе бідними, кожна друга родина хоча бідною себе не вважала, але до середнього класу віднести себе ще не могла. Кожен сотий із опитаних назвав себе представником середнього класу, заможним ніхто себе не вважав.

Більше половини домогосподарств Хмельниччини не відчули будь-яких змін свого матеріального стану протягом 2017р. У кожному четвертому – добробут погіршився, в кожному п’ятому відмітили деяке покращення рівня свого життя.

Аналіз відповідей щодо напрямку змін добробуту населення в 2018р. показав, що більшість наших краян налаштовані скоріше песимістично. Більше половини з них в недалекому майбутньому взагалі не сподіваються на будь-які зміни, майже чверть – очікують на подальше погіршення. Водночас в кожному шостому домогосподарстві області сподіваються на покращення свого матеріального стану.

Очікування стосовно перспектив розвитку економіки України в 2018р. також були не дуже оптимістичними. Лише в кожній четвертій родині Хмельниччини сподівалися на певне покращення. Третина родин вважали, що рік буде несприятливим, в двох домогосподарствах з п’яти не очікували ніяких змін.

Оцінюючи життєві пріоритети, переважна більшість респондентів повідомили, що найбільшою цінністю в житті вони вважають здоров’я. На друге місце поставили сім’ю та дітей, на третє – матеріальний добробут, на четверте – впевненість у завтрашньому дні. Робота, кар’єра, освіта, друзі, спілкування щодалі набувають все меншу значимість.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.