Першу в Україні біотеплоелектростанцію відкрито у Кам’янці-Подільському

Сьогодні в Кам’янці-Подільському відбувся запуск унікальної  біотеплоелектростанції  із комбінованим виробництвом теплової та електричної енергії потужністю 45 МВт. Ця новітня ТЕС є першою в Україні, третьою в Європі та п’ятою в світі, що використовуватиме цей сучасний метод виробництва тепла.

Як повідомляє прес-служба облдержадміністрації, основна сировина, що буде використовуватися у роботі – відходи сільського та лісового господарства –  солома, кукурудза та щепа.

“Всі ми пам’ятаємо, як наш північний сусід у 2014 році обмежив постачання газу. Тоді перед нами постало завдання, по-перше, зменшити споживання природного газу, а по-друге, замістити ці обсяги альтернативними джерелами енергії. Вважаю, що уряд справився з цією задачею, адже, починаючи з 2014 року завдяки прийнятій нормативній базі, що стимулює будівництво і розвиток таких альтернативних джерел енергії, вже побудовано об’єкти загальною потужністю 2000МВт”, – заявив голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

ТЕС оснащено унікальною турбіною з модулем ОRС (Organic Rankine Cycle – органічний цикл Ренкіна) потужністю 1,8 МВт. Особливістю цієї технології є те, що замість води у системі використовуються спеціальні органічні рідини, що мають нижчу температуру випаровування, ніж вода, а тому дають можливість джерела тепла з більш низькою температурою. Таким чином турбіна з модулем ОRС дозволяє зменшити енергозатрати на виробництво електроенергії. Фахівці французької компанії “Enertime”, що є її розробником, забезпечили постійний супровід монтажу та запуску турбіни.

За даними КП «Міськтепловоденергія», після впровадження ТЕС на біомасі місто очікує зменшення споживання газу на 15,5 млн мна суму близько 115 млн гривень на рік.

Посадовець додав,  що завдяки новозбудованій ТЕС будуть забезпечені теплом майже 200 будинків Кам’янця-Подільського, кілька дитячих садочків та шкіл, тобто близько 60% об’єктів міста будуть обігріватися за рахунок альтернативних джерел. Він запевнив, що приклад Кам’янця-Подільского у питаннях зменшення залежності від традиційних енергоресурсів буде слугувати орієнтиром для інших українських міст, а Уряд, Президент та Верховна Рада і надалі будуть підтримувати цей процес.

Довідково. Курс на енергонезалежність Кам’янець-Подільський взяв ще у 2014 році. З того часу в місті було проведено реконструкцію трьох діючих і будівництво чотирьох нових котелень, які працюють на альтернативних видах палива, що дало змогу протягом 2016-2017 року скоротити споживання природного газу на 5,2 млн. м3. Найбільш амбітним проектом стало будівництво  цього  комплексу.

Кошти на його реалізацію надав Світовий банк у кредит під 0,01% річних, а загальна вартість проекту склала 9,6 млн доларів.  За оцінками експертів, проект має окупитися вже за 5 років. Будівництво об’єкту виконала житомирська фірма ТОВ “Котлозавод Кріглер”, що є частиною потужного енергохолдингу “Krigler”, який вже тривалий час працює на європейських ринках.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 3

  1. А в Хмельницком почему Володенька не договорился!!! Целый департамент економики, агенция развития Хмельницкого(с отдельным бюджетом на пару милл. грв.) Ездят на отдых, по пещерам лазят))) За деньги хмельничан.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.