Городоцький райсуд стягує 1,8 тис. дол з колишнього фінінспектора, засудженого за хабарництво

Городоцький районний суд стягнув 47,4 тис. грн (1,8 тис. дол) з колишнього головного державного фінансового інспектора управління Західного офісу Держаудитслужби Віктора Верхомія, отриманих внаслідок вчинення злочину.

Про це свідчить рішення суду від 31 травня.

До суду звернулася військова прокуратура в інтересах управління Служби безпеки України у Хмельницькій області. Позивач стверджує, що влітку 2017 року пана Верхомія було викрито на хабарі у розмірі 4 тис. дол. Цю суму фінінспектор вимагав у місцевого ФОПа за обіцянку вплинути на службових осіб поліції, аби ті закрили кримінальне провадження стосовно підприємця.

Згідно з вироком Городоцького райсуду від 17 серпня, колишнього фінінспектора визнано винним за ч.2 ст.369-2 КК України та призначено покарання у вигляді штрафу 25,5 тис. грн з позбавленням права обіймати організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські посади у органах Державної аудиторської служби України терміном на 3 роки.

Кошти на хабар фінінспектору на суму 106 тис. грн належать відділу по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю управління СБУ, які згодом були конвертовані у 4 тис. дол. Однак у серпні суд повернув УСБУ лише 2,2 тис. дол., а решту залишив у хабарника. Тому військова прокуратура наполягала на стягнені з Верхомія «заборгованих» грошей.

У суді екс-фінінспектор заявив, що позивач не надав належних та допустимих доказів в підтвердження того, що кошти, які він отримав у вигляді неправомірної вигоди, належать УСБУ у Хмельницькій області.

Разом з тим, суд дійшов висновків, що вилучені у Верхомія 4 тис. дол., належать управлінню СБУ, що підтверджується протоколом обшуку від 14 червня 2017 року і протоколами огляду та вручення грошей від 12 травня і 25 травня 2017 року.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Один коментар

  1. Оце скупий хабарник, ну прямо хохол !

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.