Учасники хмельницького форуму “За українську мову” вимагають звільнити міністра Гриневич і забрати “героя” у Ківалова

Учасники Хмельницького обласного громадського форуму «За українську мову» ухвалили резолюцію до центральних органів влади, в якій вимагають у Верховної Ради ухвалити новий мовний закон на основі законопроекту № 669 від 19.01.2017 р. «Про функціонування української мови як державної та порядок застосування інших мов в Україні».

Про це повідомляє прес-служба міськради.

Також серед вимог звільнення Лілії Гриневич з посади міністра освіти і науки України “за антиукраїнську політику в системі освіти і науки” і позбавлення звання «Героя України» Сергія Ківалова, одного з авторів закону «Про засади державної мовної політики».

Ще представники форуму просять владу посилити відповідальність за недотримання мовного законодавства України, зобов’язати силові структури застосовувати жорсткі заходи до його порушників.

Окремо звернення напрвлено й до облдержадміністрації та обласної ради з вимогами розробити обласну п’ятирічну програму книговидання та закупівлі книг місцевих авторів із фінансовим забезпеченням 1 мільйон гривень на рік. Також запропонвоано створити обласний художньо-публіцистичний журнал із краєзнавчим додатком «Історія міст і сіл Хмельниччини».

Загалом, понад три сотні учасників форуму  обговорили план дій, що дозволить створити належні умови для розвитку державної мови в Україні. Захід відбувся за підтримки міської влади.

Екс-нардеп від ВО “Свобода” Ірина Фаріон

Головними промовцями форуму були гості з Києва Ірина Фаріон, Лариса Ніцой, Юрій Сиротюк, Георгій Філіпчук. Також виступили мовознавці та громадські діячі Хмельниччини Зоя Діденко, Віктор Притуляк, Богдан Одуд, Любов Сердунич.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 28

 1. якій це “обласний” форум, коли на ньому жодного представника ні обласної влади, ні обласних громадських організацій не було; чергова піар-акція Свободи

  • Це точно!
   Скільки можна водити громадян України за “ніс”?!
   Ми, що краще стали жити, як тільки скасували викладання російської мови в освітніх закладах?!
   Що партія “Свобода” зробила для покращення життя громадян України?! Хоча б на прикладі міста Хмельницького? Крім видовищ, для городян Хмельницького, концерти, парасольки, фонтани та інше я нічого більше не бачив! І це все за наші з вами бюджетні гроші!!! Я вже не пишу, як при цьому, йде заробіток і в кишені чиновникам Хмельницького міськвиконкому! Де конкретні залучення інвестицій в місто Хмельницький? Тільки за бюджетні гроші працівники Хмельницького міськвиконкому їздять за кордон, начебто для залучення інвестицій в Хмельницький, Купуй Хмельницьке, а де результати цих поїздок?! Тільки у Фейсбуці виставляють фотографії як вони за кордоном не працюють, а відпочивають і розважаються!!!
   ГАНЬБА!!!!

 2. Здивований тим, що цей захід був “законспірованим” від громадськості Хмельницького! Міській владі, а вірніше міським бюрократам було дуже важко повідомити, про нього заздалегідь? Ну звичайно, вони ж настільки переробляють, що фізично виснажені? Настав час міняти! Всіх! Від мера до прибиральниці.

 3. Скільки можна водити громадян України за “ніс”?!
  Ми, що краще стали жити, як тільки скасували викладання російської мови в освітніх закладах?!
  Що партія “Свобода” зробила для покращення життя громадян України?! Хоча б на прикладі міста Хмельницького? Крім видовищ, для городян Хмельницького, концерти, парасольки, фонтани та інше я нічого більше не бачив! І це все за наші з вами бюджетні кошти!!! Я вже не пишу, як при цьому, йде заробіток і в кишені чиновникам Хмельницького міськвиконкому! Де конкретні залучення інвестицій в місто Хмельницький? Тільки за бюджетні гроші працівники Хмельницького міськвиконкому їздять за кордон, начебто для залучення інвестицій в Хмельницький, Купуй Хмельницьке, а де результати цих поїздок?! Тільки у Фейсбуці виставляють фотографії як вони за кордоном не працюють, а відпочивають і розважаються!!!
  ГАНЬБА!!!!

 4. А Миколаїв там був ???

 5. Знову «за рибу гроші». Думав – про яку ж дурницю знову повідомлять?.
  Я пам’ятаю українське радіо (Київське і обласні) 60-их -:- 70-их -:- початку 80-их років ХХ-го сторіччя. Тоді дійсно звучала українська мова (літературна, без сучасного хамства): радіовистави: «Театру у мікрофона»: «Макар Стодоля», «Украдене щастя» …, поезія: «Тополя», «Каменяри» …, народні пісні: Козловський («…я до твого сердця кладку прокладу»), Гмиря (…любив козак дівчину та з сиром пироги…), хор ім. Г.Верьовки, Солов’яненко (ох і співав же, в т.ч. на вірші Шевченка) …, класичні та сучасні українські пісенні твори (ті ж Козловський та Солов’яненко, Гмиря …). Чи зараз за «національної влади» є таке (навіть Матвієнко не чути, а що вже казати про пісні Івасюка)? А чи буде? Зовсім не впевнений. А тодішнє українське телебачення: танці (гопак, повзун, карпатські), фільми після по 2-му каналу о 21-30 кіностудії ім. А.Довженко чи Одеської / Ялтинської на українській мові, ті ж співаки та хори … Чи знає хтось з сучасної «націонал-свідомої» молоді хоч що це / хто це за вистави, поетичні твори, виконавці і т.п.? Знову зовсім не впевнений, навіть навпаки.
  А зараз (в цьому я впевнений) т.н. «питання української мови» піднімається тільки для політичних спекуляцій, зокрема: для конфронтації різних верств (територіальних, соціальних, конйфесійних…) населення, для підняття рейтінга політичних корпорацій (ім же вже більше проголосити немає про що), для відволікання від справжніх проблем в державі та суспільстві, як то: тотальної корупції, здирництва та розкрадання створених багатьма поколіннями багатств, олігархізма, відсутності загальнонаціональної ідеї та мотивації, краху економіки та зубожіння населення тощо. І, як наслідок, громадянська війна, до якої, майже як завжди в таких випадках, залучилися зовнішні сили, та розпад держави.

  • А що зараз робиться в нашому театрі… Адже, пробачте, це всерівно, що на кладовищі стріптиз показувати. Жах!

   • Забув про класичні музичні твори Лисенка. Хоча це і не мова, але любов до Батьківщини…

    • Все вірно написали!
     Підтримую Вас на всі 100 відсотків!

     • Дякую, але я не за себе “печусь”. Головне, що є люди, які розуміють…

 6. Цей Путенко дуже древній. Путенко ти часом не Бухал Іван Васильович ???

  • Може він, В.В. Путенко, і “стародавній”! Але все написав вірно! Культура розвитку і підтримки української мови має бути на державному рівні. А в сучасній Україні, на мій превеликий жаль, такого нічого немає! Тільки піар від політичних сил в Україні. І задурювання голів більшості верств населення від справжніх проблем в сучасній Україні! :(((((

   • Я б уточнив: “… піар від політичних корпорацій, а точніше – банд…”.

  • Ні, я не Бухал Іван Васильович. Я не такий “древній”, трохи молодший, та на відміну від нього ніколи не був при владі і не займався комерцією. І ще де-чим відрізняюсь від нього…

 7. Симчишин! Якщо ти, сволоч, так піаришся за державну – то чого в тебе на території стільки вивісок і реклами не те що недержавною, а й ворожою?

 8. Шановні хмельничани – Хто мені відповість про те, чим видатний ваш земляк Мілетій Смотрицький?
  Але ж він має безпосереднє відношення до “мовного питання”.
  “На превеликий жаль” про нього, про його роботи і здобутки з вказаного питання та їх роль в подальшому розвитку граматики східнослов’янських мов не знають (неодноразово перевіряв) навіть викладачі філологічних та “біляфілологічних” дисциплін хмельницьких вузів.
  Певно його “не пам’ятають” тому, що його наукові здобутки і висновки… трошки не співпадають з сучасною національною українською пропагандою…

 9. Натуральний шабаш полудурків, щей Львівську нечисть запросили…

 10. А вона чула про цю новину? Гринчук,Кабачинська що тут роблять? Чи було голосування цих хворих? Фасолю не запросили,десь знову закордоном. Влаштувався краще за багатьох! Тактика супер-аби не робити!

 11. больные на голову пришли послушать сумасшедшую

 12. Бггг. Українофоби казяться.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.