Хмельницькому необхідно понад 110 млн грн на монетизацію пільг

У міському бюджеті Хмельницького необхідно закласти понад 110 млн грн, щоб провести монетизацію пільг.

Про це НГП заявив міський голова Олександр Симчишин.

“Місто Хмельницький приступило до підрахунку витрат на монетизацію пільг. Попередньо, враховуючи категорію пенсіонерів, з міського бюджету необхідно виділяти понад 110 млн грн на рік. Це суттєві витрати, якщо брати до уваги теперішній бюджет розвитку у розмірі 420 млн грн”, – сказав градоначальник.

“Згідно з чинним законодавством, пільговик має право на безкоштовний проїзд. І він не повинен отримувати 103,75 грн чи 130 грн — він має право їхати. Тут треба вносити зміни до законів. А тема монетизації пільг правильна, але також повинна відповідати духу закону. Ми найближчими днями у рамках експерименту купуємо кілька спеціальних пристроїв у вінницької фірми, які дають можливість фіксації кожного пасажира, який заходить до транспортного засобу. Встановимо їх на окремі тролейбусні маршрути і тоді точно знатимемо кількість перевезених людей”, – додав Симчишин.

Разом з тим, на думку начальника фінансового управління Хмельницької міськради Сергія Ямчука, на сьогодні безготівкова форма відносин є найоптимальнішою.

“З економічної точки зору, нинішня система відшкодування коштів за пільгові перевезення (при цьому комунальне підприємство “Хмельницькелектротранс” возить усіх пільгових категорій безкоштовно і без обмежень в кількості) є найоптимальнішою. Адже ми дотримуємося основного бюджетного принципу — мінімум коштів — максимум послуги”, – вважає фінансист.

Нагадаємо, що у хмельницькому бюджеті-2018 закладено 65 млн грн на відшкодування пільгових перевезень (60 млн грн – КП “Хмельницькелектротрнас” і 5 млн грн – приватним перевізникам).

Як писав НГП, 24 травня голова Хмельницької облдержадміністрації Вадим Лозовий затвердив розмір щомісячної готівкової виплати для надання пільг з оплати проїзду. Для нашої області — це 103,75 гривень.

Більше на цю тему читайте публікацію “Експеримент монетизацією, або (Не)Кожному пільговику – по 100 гривень

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Один коментар

  1. У нас все на голові стоїть, досить багато городян vаючи право на пільги не отримують їх, а по країні в цілому, це мільйони, але “радянщина” продовжується за рахунок, також не забезпечених достатком громадян, гроші “безготівкові” пожираються невеликою кількістю перевізників з відкатом розпорядникам бюджетів…монетизуй, не монетизу…

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.