У Хмельницькій області пільговикам даватимуть на проїзд 103,75 грн щомісячно

В рамках монетизації пільг за проїзд пільгових категорій населення Хмельницької області визначена ​​щомісячна доплата на суму 103,75 гривень.

Відповідне розпорядження 24 травня підписав голова ОДА Вадим Лозовий.

Затверджений розмір щомісячної готівкової виплати стосуватиметься оплати проїзду усіма видами транспорту загального користування на міських, приміських (крім залізничного та річкового транспорту) та міжміських маршрутах.

Розпорядження голови ОДА набрало чинності 30 травня.

Як відомо, 14 березня Кабінет Міністрів України затвердив порядок надання пільг у готівковій формі з оплати проїзду усіма видами транспорту загального користування на міських, приміських і міжміських маршрутах.

Документ передбачає надання замість пільг компенсації, розмір якої щорічно визначатимуть обласні державні адміністрації, Київська міська державна адміністрація на відповідний рік, а також визначає основні правові та організаційні засади надання компенсаційних виплат окремим категоріям громадян, що мають право на пільговий проїзд.

Так, згідно з документом, розмір отриманої грошової пільги на проїзд не враховуватиметься в сукупний дохід сім’ї під час розрахунку субсидії.

Для осіб, які мають право на пільги на поїздки в міжміському транспорті, виплату буде збільшено на 20%, для осіб з інвалідністю I групи або для дітей з інвалідністю виплата здійснюється в подвійному розмірі, а для осіб з інвалідністю I- II груп і дітей з інвалідністю, які проходять навчання або реабілітацію, виплата додатково збільшується вдвічі.

Наголошується, що готівкові виплати мають здійснюються щомісяця до 20 числа, відповідно до Порядку виплати пенсій та грошової допомоги через поточні рахунки в банках.

Станом на 2018 рік в Україні налічується  24 категорії громадян, які мають право на безкоштовний проїзд в транспорті. Серед них учасники бойових дій, пенсіонери, особи, які постраждали внаслідок ЧАЕС, люди з інвалідністю тощо.

За різними оцінками, для надання всіх існуючих пільг державі потрібно від 180 до 500 млрд. грн. При цьому, за підрахунками Європейського інформаційно-дослідницький центру, від 17 млрд. до 25 млрд грн державної допомоги виділяється людям, які не належать до незаможних і претендувати на пільги не можуть.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 19

 1. Невже з тролейбусів зникнуть бабуськи?)

  • Они начнут пропадать вообще!!!

   • От певно знову Хмельницький (як колись Проскурів т.з. «проскурівською різньою», та і уся Україна) «прогремить» на увесь світ. Учора 06.06.2018 ранком на залізничному вокзалі зустрічав тітку, яка приїхала (з пересадками) з Чехії через Харьків, Київ і Жмеринку, де проживають її родичі, що б побачитись з моєю матір’ю, яка вже їздити, на-жаль, не може. Вона, вдова материного брата, є нащадком досить відомого (кілька сторіччь на Поділлі і навіть у усьому світі) роду. Це саме її предки в Кам’янці організували відбудову після турецької навали будівель собору св. св.Петра-Павла, напочатку ХХ-го сторіччя – спорудження будівлі, у якій зараз знаходиться Хмельницька міська рада. Їх сім‘я побудувала багато підприємств, в тч. – Хмельницький пивзавод. ЇЇ мати у 1913-му році в трирічному віці дарувала букет (така церемонія була) царю Миколі ІІ-му, який узяв її на руки та поцілував. Зараз, не зважаючи на свій 81-річний вік, вона досить «просунута» (вміє користуватися і «скайпом», і «вайбером») та їздить по усій Європі (тільки за останні 2-:-3 роки була в Парижі, в Бельгії, в Німетчині, в Росії…). Має родичів там та ще і в Естонії, Австралії, США… Це я для того, що б було зрозуміло, що вона досить відома і авторитетна людина, яка спілкується з усім світом, і певно про те, що з нею сталося тут, буде відомо усьому світу. Так от, відразу після зустрічі ми удвох стояли на пероні та розмовляли російською (я збирався визвати таксі). До нас підійшов дебелий (зріст під 195 см) приблизно 35-річного віку чоловік у напіввійськовій одежі і запропонував … купити меду. Я за інерцією (повторюю – з тіткою розмовляв російською) відповів російською, що не треба. На те він сказав (цитую), що ми «кацапські морди» і що нам «треба забиратися з України» інакше вони нас розпочнуть вбивати. Я спитав у нього вже українською про те, чи не хворий він, а потім сказав, що зараз визву поліцію. Він відповів, що «що мені та поліція зробить», але швиденько пішов і більше ми його не бачили. А, згадав про те, що ще я йому сказав, що напевно саме йому та таким як він скоро необхідно буде тікати … в КанАду, знову. Так, оце тітці буде про що розказувати …
    От вам і проїзд пенсіонерів…

    • Путана, закрийся ти з своєю тіткою. Кому вона, та й ти, нахрен потрібні.Ну облобизав її ніколашка, ну має вона родичів за кордоном, то й що з того? А те що її предки щось будували чи відбудовували, то ти сам придумав? Бо такі, як ти і твої родичі, нічого корисного для Хмельницького (Проскурова) не зробили і не могли зробити. Ви всі балаболи. А те, що вас кацапів, назвали кацапами, то хай твоя тітка розкаже всім кацапенятам. От буде їй про що розказувати. Як вас обох швиденько в Хмельницькому розшифрували.

     • То це був ти, бидло. Чого ж ти втік?
      А якщо серйозно, то я якраз і очікував такий коментар, я його провокував.
      Адже це тільки підтверджує ницисть сучасних націонал-свідомих / націонал-хворим, їх печерну дикість. І тому дякую.
      Тим більше, своїм наглим хамством ти нічого не спростуєшь. Це вже відомо усьому світу.
      От ти дійсно брешешь – ти ні який не хмельничанин. Ти і не проскурівчанин.
      Ти, відразу видно, навіть не містечковий, ти хутірський … з полонини…

     • И что вы быдлюки сельские будете делать когда все мозги отсюда уедут? Вы и так показали свою безмозглость. что вами одни евреи рулят в разные стороны. Поэтому ты не хмельничанин, а быдлянин.

 2. Правильне рішення,пересічному пільговику ,наприклад пенсіонеру,цієї доплати до пенсії вистачить на 20 днів їздити на тролейбусі в двох напрямках.Можна не їхати та витратити ці гроші на молоко,тощо.

  • Дімон, а якщо пенсіонера на хліб не встачає…. то він купить хліба і пішки піде…. ото соціальна держава….. порохоботи ви дурноваті….

  • Статус ,,пенсіонер,, рано чи пізно стосується кожного. І дай Боже, жити а не виживати в цьому статусі нашій дурнуваті владі.

 3. цікаво! а таку крмпенсацію будуть давати тільки міським чи сільським теж?

 4. Це компенсація для області, а не для міста. Цікаво що нарахують для міських пільговиків. Навряд в тролейбусах буде менше бабусь.

 5. Народ , ви зовсім долбанулись….. ?? сьогодні 100 гривень.. завтра ціну піднімуть- і зроблять 5- гривень….. тоді сволота скаже, що не має грошей….. і пенсіонеру не буде за що поїхати навіть на ринок….. і все хоч вмирай….. СЛАВА УКРАЇНІ БЕЗ УКРАЇНЦІВ….

  • Шановні, ви не читали постанови і висловлюєте думки не розібравшись. Пенсіонерів ні Розпорядження ні Постанова не стосується, 103 грн – це мінімальна ціна на 30 поїздок в місяць. В області 289,6 тис населення, яке має право на безкоштовний проїзд. Видатки держав передала Громадам, тому рішеннями сесій Громади приймуть рішення чи відшкодовувати перевізникам на безкоштовне перевезення а пільговикам дати право безкоштовно їздити, чи готівку виплатити людям що б вони розраховувались. По м.Хмельницькому на одного пільговика що б проїхати 4 поїздки в день, з пересадкою туди і назад, необхіднобіля / 30095 осіб х 3.50 грн/ х4 х 30 днів =12,7 міл х 12 місяців = 151 міл 678 тис….. Погодьтесь, не так все просто! Краще ці кошти спрямувати на комунальне підприємство, оновити тролейбусний парк……. Тому кожне місто і ОТГ проведуть розрахунки і рішенням сесії ухвалять рішення

 6. Чому 103 а не 150 ,виходить їдеш в поліклініку безплатно, а з полклініки платити треба

 7. А нічого що до районної лікарні з одного села 12км, а з іншого 25км. І вартість проїзду в 2 рази різниться!!! Прирівняли всіх. “срачка” у вас чи що? Знову недосконалі керовніки. Сума адресної допомоги має бути розрахована по зонам в залежності від відстані до райцентру!

 8. Все робиться на гірше

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.