У 2017 році комунальні підприємства Хмельницького допустили збитків на майже 30 млн грн.

За підсумками фінансово-господарської діяльності у 2017 році комунальні підприємства Хмельницького отримли збитків на суму 28,6  млн. грн. (у 2016 році – 69,3  млн. грн.).

За даними сайту міської ради, найбільшу суму збитків мало МКП “Хмельницьктеплокомуненерго” – 21,7 млн. грн., КП “Південно-Західні тепломережі” – 9,1 млн. грн., МКП “Хмельницькводоканал” – 0,6 млн. грн.

Від’ємний фінансовий результат зазначених підприємств спричинено невідповідністю тарифів на послуги централізованого опалення та гарячого водопостачання, централізованого водопостачання та водовідведення фактичним витратам на їх виробництво (рівень відшкодування тарифів за 2017 рік по ”Хмельницьктеплокомуненерго” становив 84,4%, “Південно-Західні тепломережі” – 82,1%, “Хмельницькводоканал” становив по водопостачанню 96,4%, а по водовідведенню 96%), що регулюється і не відшкодовується своєчасно різницею тарифів (НКРЕКП).

Також значні суми збитків отримали комунальні підприємства МКП по утриманню нежитлових приміщень – 0,7 млн грн. (за рахунок нарахованої амортизації на нежитлові приміщення, які знаходяться у статутному капіталі підприємства) та УМК “Будівельник” –  0,965 млн. грн.

З позитивним результатом спрацювало 25 підприємств, якими отримано прибутків на загальну суму 4,9 млн. гривень. Найбільші прибутки отримали міське комунальне підприємство – ринок “Ранковий” – 1,9 млн. грн., комунальне підприємство “Технагляд” – 1,5 млн. грн., міська комунальна аптека “Віола” – 0,3 млн. грн. Показники фінансового результату в межах затверджених фінансових планів виконали 26 комунальних підприємства, 6 підприємств отримали результат гірший, ніж було передбачено планами.

Доходи комунальних підприємств міста у 2017 році у порівнянні з доходами попереднього року збільшились на 34,1% або на 297,9 млн. грн., в т. ч. інші доходи збільшились в 2,3 рази або на 83,6 млн. грн. Загальні витрати комунальних підприємств міста за минули рік становили 1 млрд. 201,2 млн. грн., що на 27,2% більше, ніж у попередньому році.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 3

 1. Говорили… балакали…. сіли ???? і заплачемо, тому як найбільші п-ва міста збиткові. Тобто, чекайте підвищення тарифів.
  А якже захмарні зарплати, премії до Дня підприємства. невиробничі витрати та інші блага щасливчиків працювати там?
  Ці баланс-шоу мали б визначати шляхи виходу з збитковості, як запевняли нас прийшовши до влади керманичі. Їх програма взагалі виключала наявність збиткових підприємств в комунальній власності.

 2. Якщо підприємство збиткове: директор на вихід. А взагалі збитковість показується з єдиною метою: підняти тарифи.

  • Схоже на правду. Але “директора на вихід” то лише зміна “кланів” в адміністрації підприємств.
   До прикладу як з Нестеруком від БРЕДУ. Пішов тільки він, а всі Машковські горе-фахівці залишилися.
   Так в кожному збитковому підпримстві. Особливо в теплокомуненерго – всі Скалієві.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.